Черно море победи с 3:2 Славия в крайно интригуващ двубой на "Тича". Футболистите на двата отбора поднесоха добра продукция и до последно се бориха със зъби и нокти за трите точки. "Моряците" поведоха още в 4-ата минута чрез Даниел Георгиев, "белите" стигнаха до пълния обрат в 57-ата след голове на Виктор Генев и Галин Иванов. В 69-ата Георги Илиев бе точен за 2:2, а драмата бе пълна в 88-ата, когато един от най-ниските на терена Сашо Александров вкара с глава за крайното 3:2.

Към края на мача се стигна до изключително грозни сцени. Играчи на двата отбора се спречкаха, имаше размяна на удари, след което съдията Георги Йорданов вдигна червени картони на Адемар Жуниор от Черно море и на Галин Иванов от Славия. В 87-ата и Виктор Дениран бе изгонен, като на "белите" им се наложи да доиграят срещата с 9 човека.

Победата е пета за "моряците" от началото на сезона, а за Славия загубата е четвърта. Селекцията на Велизар Попов събра 15 точки и заема 7-ото място, а тази на Емил Велев е на 5-ата позиция с 18 точки.

Домакините стартираха отлично срещата. В 4-ата минута Даниел Георгиев откри резултата. Дончо Атанасов подаде на Георги Божилов, той с гръб към вратата на Славия успя да продължи топката към връхлитащия Даниел Георгиев, който я овладя на гърди и с прецизен изстрел я прати в мрежата на гостите - 1:0.

В 23-ата "белите" претендираха за дузпа за игра с ръка на Танко Дяков в наказателното поле на Черно море, но съдията Георги Йорданов не посочи бялата точка. И през второто полувреме играч на Черно море удари топката с ръка след удар на Илия Илиев, но реферът от Габрово отново остана безмълвен.

Първото полувреме завърши при резултат 1:0 за "моряците". "Белите" започнаха отлично второто полувреме и само три минути след подновяването на играта изравниха резултата. В 48-ата Виктор Генев вкара, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините. Илия Илиев центрира отдясно и бранителят на Славия с десния крак прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Черно море - 1:1.

В 56-ата "моряците" претендираха за дузпа. Дончо Атанасов падна в наказателното поле на Славия след съприкосновение с Йордан Петков, но съдията Георги Йорданов не посочи бялата точка. Играчът на Черно море пък получи жълт картон за симулация.

Секунди след това "белите" стигнаха до пълния обрат. Галин Иванов се разписа за 2:1 за Славия със силен изстрел от 7-8 метра, възползвайки се от колективна грешка на бранителите на Черно море, топката се отби в лявата греда и попадна в мрежата на безпомощния Илко Пиргов.

В 69-ата минута защитата на Славия бе пробита от Даниел Георгиев и резервата Адемар Жуниор, които с по едно докосване комбинираха, топката достигна до Георги Илиев, който от десетина метра разстреля Стефано Кунчев - 2:2.

Крайното 3:2 за Черно море оформи Сашо Александров. В 88-ата минута един от най-ниските на терена успя да засече с глава центриране на Георги Илиев от дясно и прати топката в мрежата на Славия, донасяйки трите точки на тима си. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЧЕРНО МОРЕ - СЛАВИЯ 3:2
1:0 Даниел Георгиев (4), 1:1 Виктор Генев (48), 1:2 Галин Иванов (57), 2:2 Георги Илиев (69), 3:2 Сашо Александров (88)
cherno_more.JPG
ЧЕРНО МОРЕ
: 26.Илко Пиргов, 25.Сашо Александров, 6.Танко Дяков, 15.Александър Александров, 21.Георги Илиев, 28.Ели Маркес, 23.Даниел Георгиев, 10.Даниел Димов, 8.Дончо Атанасов (59-90.Румен Николов), 77.Йордан Юруков, 14.Георги Божилов (58-3.Адемар Жуниор)
Резерви: 1.Петър Денчев, 12.Марко Тиаго, 24.Димитър Петков, 3.Адемар Жуниор, 27.Даниил Ратников, 16.Марио Жардел, 90.Румен Николов
Треньор: Велизар Попов

slavia.JPG
СЛАВИЯ:
1.Стефано Кунчев, 2.Атанас Дреновички, 22.Виктор Генев, 35.Йордан Петков, 25.Виктор Дениран, 13.Стефан Киков (46-20.Радослав Димитров), 33.Галин Иванов, 7.Илия Илиев (78-6.Николай Дюлгеров), 77.Даниел Пеев, 10.Тодор Колев (76-17.Николай Божов), 9.Георги Христов
Резерви: 12.Емил Петров, 19.Рафаел Барбоса, 6.Николай Дюлгеров, 20.Радослав Димитров, 5.Спас Георгиев, 24.Иван Цачев, 17.Николай Божов
Треньор: Емил Велев