Старшата възраст на Черно море (набор`96) елиминира Лудогорец, обръщайки резултата от 0:2 (в първия мач) до 3:2 в крайния резултат след реванша във Варна, похвали се сайтът на "моряците".

Вихреното начало на момчетата на Тодор Каменов на стадиона под Аспаруховия мост доведе до греда на Слави Славов. В 23-ата минута обаче Александър Попов откри за “моряците”, след като засече с глава центрирана топка от корнер – 1:0. Оставаха обаче още 2 гола пасив от мача в Разград, завършил 2:0 за Лудогорец. Но в 30-ата минута пак Попов удвои след добавка.

При подновяването на играта се виждаше, че Лудогорец е готов да “хвърли кърпата”. Непростими пропуски на “моряците” обаче постепенно насочиха срещата към дузпите, които щяха да определят полуфиналиста. Дойде обаче 78-ата минута, в която съдията отсъди дузпа за Лудогорец при едно спорно положение във варненското наказателно поле. Вратарят Павлин Николов спаси удара.

В допълнителното време на срещата Кристиян Пешков направи резултата 3:0 за Черно море с бомбен шут от 25 метра и класира тима напред.

Жребият за полуфиналите е в петък, а в него освен Черно море са още Локомотив (София), “Ботев” (Пловдив) и ЦСКА.