В морското дерби от 2-ия кръг на Елитната ни футболна група до 19 години Черно море разби с убедителното 4:0 съгражданите си от Спартак 1918. Двубоят се игра при голям зрителски интерес на стадиона под Аспаруховия мост в морската столица.

"Моряците" взеха инициативата още след първия съдийски сигнал, но пропуски направиха Атанас Илиев, Бекир Расим и Илиян Капитанов. Все пак логичното се случи в 36-ата минута, когато с бомбен шут от 35 метра Никола Найденов опъна мрежата на "соколите", а в следващата атака Илиев уцели гредата.

След почивката надмощието на домакините продължи и в 70-ата минута плеймейкъра Бекир Расим покачи на 2:0 след плътен удар от границата на наказателното поле. В 74-ата отново той направи резултата класически, а в 80-ата Расим оформи своя хеттрик, като изпълни точно отсъдената дузпа за спъване на Капитанов.