Черно море и Добруджа изиграха зрелищна контрола на "Тича", завършила 3:3. Проверката бе организирана с идеята треньорът на "моряците" Георги Иванов да се запознае с качествата на момчетата, които ще се състезават в Елитната юношеска група до 19 години през този сезон.

Освен на младоци, Иванов заложи и на част от футболистите, които получиха по-малко игрови минути в първите два мача от "А" група. "Моряците" поведоха с 3:0, но допуснаха частичен обрат през втората част заради грешки на двамата вратари Емил Михайлов и юношата Християн Христов. Силно се представи 18-годишният плеймейкър Бекир Расим, който се отчете с гол и асистенция и е един от най-обещаващите юноши на Черно море.

Именно халфът откри резултата в 35-ата минута, след като засече от въздуха центриране на Живко Атанасов и след удар в гредата, топката се оплете в мрежата на Радомиров. Варненци продължиха да са по-силният отбор на терена и в 52-ата минута Расим изведе по отличен начин Иван Коконов. Бившият играч на Сливен, Славия и "Ботев" (Враца) излъга вратаря на гостите и вкара в опразнената врата. Авансът на "моряците" стана класически минути по-късно, когато след ново центриране на Атанасов Коконов вкара с глава втория си гол в срещата.

Последваха минутите на Добруджа, които стигнаха до трите гола без особен натиск, главно заради неубедителните намеси на противниковите вратари. Лазаров намали в 62-ата минута, а пет по-късно юношата на Черно море Васил Тачев отбеляза първия си гол в мача. Второто му попадение падна в края на срещата, когато Христов извърши нарушение в своето наказателно поле и съдията отсъди дузпа за добричлии. Тачев застана зад бялата точка и реализира за крайното 3:3.

Съставът на Черно море: Емил Михайлов, Стефан Станчев, Живко Атанасов, Кирил Котев, Слави Сталев, Бергонси, Тодор Паланков, Бекир Расим, Атанас Петров, Стенли Окоро, Иван Коконов (Християн Христов, Сами Миланов, Васил Иванов, Симеон Неделчев, Александър Александров, Пешков, Владо Маринов, Карен Мадоян, Петко Цанков, Преслав Дошков, Александър Попов)