Черно море продължи победната си серия и в домакинството на Нефтохимик от 12-ия кръг на Първа лига. Футболистите на Георги Иванов - Гонзо спечелиха 3:1 след голове на капитана Георги Илиев, Уго Секо и Пламен Николов, постигайки четвърти пореден успех в първенството. Той дойде само дни след големия успех за варненци - елиминирането на Левски от турнира за Купата на България. Избраниците на Гонзо надвиха "сините" с 3:2 след продължения, а идния петък (4 ноември) двата тима отново спорят на "Герена", но в мач от първенството.

С прибавените три точки след очакваната победа над Нефтохимик "моряците" събраха 23 и се изкачиха на третото място. ЦСКА се свлече на четвъртото място с 21, а на върха с по 28 са Левски и Лудогорец. Нефтохимик е предпоследен с едва 8 точки.

Срещу "шейховете" тази вечер изобщо не пролича, че играчите на Гонзо са изморени след 120-минутният мач с Левски в сряда. Още от началото домакините се хвърлиха в атака, а резултатът беше открит в 24-ата минута. Неостаряващият Георги Илиев изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и опъна мрежата на Стоян Колев - 1:0.

В 38-ата минута Жоро Илиев отново беше в центъра на събитията. Опитният халф овладя изгубена топка в средата на терена, след което изведе по чудесен начин Уго Секо зад защитата на бургазлии. Португалецът хладнокръвно елиминира излезлия да го пресрещне Стоян Колев, а след това без проблеми прати топката в празната врата за 2:0.

В началните минути на второто полувреме Венци Христов направи два пропуска, а в 61-ата спорът окончателно приключи. Страхотно центриране на Иван Коконов беше засечено с летящ плонж от защитника Пламен Николов, който прониза отблизо Стоян Колев за класическото 3:0.

До края Нефтохимик стигна до почетен гол. Отбеляза го включилият се като резерва Иван Вълчанов. В 78-ата минут Станислав Маламов напредна по лявото крило и центрира в наказателното поле, където бе Венци Христов. Бившият нападател на Левски не успя да стреля, но все пак продължи топката назад към непокрития Вълчанов, който я изчака да тупне и с удар от воле опъна мрежата на Пжемисъл Коварж - 3:1.

Загубата е осма за Нефтохимик от началото на шампионата. Воденият от Христо Янев тим остава предпоследен в класирането с едва 8 точки, а в петък му предстои домакинство на Пирин (Благоевград).

Всичко за Първа лига - ТУК

Програмата на Първа професионална лига

ЧЕРНО МОРЕ - НЕФТОХИМИК 3:1
1:0 Георги Илиев (23), 2:0 Уго Секо (38), 3:0 Пламен  Николов (61), 3:1 Иван Вълчанов (78)

Срещата по минути:
13 - Маламов пусна извеждащо подаване за Венци Христов, той си поведе лошо, но между двама успя да нанесе удар, който Коварж спаси.
17 - Уго Секо центрира успоредно на голлинията, но пред вратата на гостите нямаше кой да засече.
23  ГОООЛ! 1:0 за Черно море с гол на неостаряващия Георги Илиев! Капитанът на "моряците" изпълни пряк свободен удар от 20-ина метра, прехвърли стената и реализира във вратата на Стоян Колев.
33 - Иван Коконов финтира Николай Дюлгеров и подаде в наказателното за Георги Илиев, който обаче не успя да нанесе добър удар.
38  ГОООЛ! 2:0 за варненци след гол на Уго Секо, който беше изведен отлично от Георги Илиев, преодоля Стоян Колев и вкара на празна врата.
45 - Край на първото полувреме.
-----------
49 - Мариян Огнянов изведе Венци Христов отдясно в наказателното поле. Нападателят стреля неточно по диагонала.
53 - Лошо изпълнение на Венци Христов от пряк свободен удар, отсъден за груб фаул на Пламен Николов срещу Дюлгеров.
61  ГОООЛ! 3:0 за домакините, Пламен Николов също бележи! Страхотно центриране на Коконов беше засечено от защитника с летящ плонж, при който Стоян Колев беше пронизан отблизо.
69 - OПАСНО! Силен далечен удар на Георги Илиев беше избит от Стоян Колев, топката срещна тялото на Кузма и излезе в аут.
72 - Маламов стреля покрай вратата на Черно море.
78  ГОООЛ! Иван Вълчанов е точен за Нефтохимик - 3:1! Маламов центрира отляво към Венци Христов, за когото топката беше висока, но все пак я продължи с глава към другия край на наказателното поле, където Вълчанов я изчака да тупне и я посрещна с убийствено воле, влетяло в близкия долен ъгъл на Коварж.
79 - ОПАСНО! Марек Кузма пропиля отличен шанс за гол. Нападателят на Черно море получи подаване от Романов на 6-7 метра фронтално пред вратата, но беше притиснат от бранител на гостите и стреля на сантиметри покрай дясната греда.
88 jalt.jpg Жълт картон за Георги Илиев, който изрита топката по съперников играч при спряна игра. Капитанът на Черно море все пак се извини за постъпката си.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Черно море победи Нефтохимик с 3:1.

Резултат с изображение за fc cherno more
ЧЕРНО МОРЕ: 31.Пжемисъл Коварж, 73.Ондрей Сукуп jalt.jpg , 22.Пламен Николов  jalt.jpg , 5.Стефан Станчев, 4.Михаил Венков, 84.Тодор Паланков (69 smqna.jpg 8.Ян Малик), 3.Даниел Георгиев, 21.Георги Илиев jalt.jpg, 7.Уго Секо , 17.Иван Коконов (76 smqna.jpg 73.Владислав Романов), 29.Марек Кузма (85 smqna.jpg 98.Валентин Йосков)
Резерви: 33.Емил Михайлов, 15.Траян Траянов, 7.Мартин Костадинов, 8.Ян Малик, 73.Владислав Романов, 98.Валентин Йосков, 9.Бакари
Треньор: Георги Иванов

Резултат с изображение за нефтохимикНЕФТОХИМИК: 12.Стоян Колев, 26.Виктор Хомей, 2.Костадин Велков (55 smqna.jpg 6.Марко Ранджелович jalt.jpg), 25.Ангел Грънчов jalt.jpg , 3.Иво Малинов, 22.Емануил Манев (63  smqna.jpg 7.Иван Вълчанов ), 13.Йордан Йорданов, 21.Мариян Огнянов, 89.Станислав Маламов jalt.jpg (78 smqna.jpg 32.Любомир Божинов), 8.Николай Дюлгеров jalt.jpg, 91.Венцислав Христов
Резерви: 96.Димитър Николов, 6.Марко Ранджелович, 5.Живко Хаджиев, 32.Любомир Божинов, 19.Михаел Орачев, 7.Иван Вълчанов, 24.Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев