Черно море и Литекс продължават борбата за бронзовите медали. “Оранжевите” завършиха 2:2 със Сливен, но имат теоретичен шанс за по-предно класиране. “Моряците” спечелиха варненското дерби със Спартак и са на 3-ото място в класирането, което им дава право да играят в евротурнирите. За “соколите” загубата е поредната крачка към “Б” група. Положението им в групата е много тежко и след днешния кръг са на предпоследното място, след като съперниците им за оцеляване Вихрен, Миньор и Ботев спечелиха мачовете си.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на треньора на Спартак Анатолий Кирилов, а тимът бе воден от Николай Станчев. Играта започна равностойно, предимно в центъра. В 18-ата минута Черно море удари греда, а точно преди това Цанков отрази силен шут на Юруков. До края на полувремето и двата тима създадоха положения, но за “соколите” пропуснаха Сакалиев и Ники Петров, а за “моряците” – Алекс и Манолов. Звездата на Черно море Алекс бе ударен от предмети, които полетяха от публиката преди почивката.

Втората част започна вихрено за момчетата на Никола Спасов. Даниел Георгиев и Юруков обаче не успяха да преодолеят вратаря на домакините в мача. В 69-ата минута в игра се появи Георги Какалов и минута по-късно той донесе победата на своя тим. Със страхотна странична ножица ексцентричният нападател донесе втора победа на своя тим, след тази в Сливен (1:0). До края на мача двата отбора не създадоха голови опасности.

Литекс се издъни като гост на Сливен, като срещата завърши 2:2. За “оранжевите” остава минимален шанс за третото място, като те ще атакуват евротурнирите чрез турнира за Купата, където във вторник играят с Пирин.
Още в 3-та минута гостите излязоха напред в резултата след гол на Диего, който се възползва от грешка на вратаря Чавдаров. Домакините успяха много бързо да се отърсят от рано падналия гол и изравниха в 9-та минута чрез Миндев, който засече центриране на Илиев и отбеляза с глава. Литекс отново поведе с гол на Манолев в 18-та минута, като националът засече центриране на Венков отляво и отбеляза от малък ъгъл за 1:2. Гостите от Ловеч се виждаха победители в мача, преди Миндев да вкара второто си попадение седем минути преди края./БЛИЦ

СПАРТАК (ВН) – ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Какалов (70)

Спартак: 22.Цанков, 6.Иванов, 16.Стойков, 15.Илиев, 14.Ст. Петров, 4.Моралес (63 - Костадинов), 10.Н. Петров, 5.Миранда (61 - Орлинов), 20.Найденов, 23.Иванович (84 - Мирчев), 9.Сакалиев

Черно море: 26.Пиргов, 6.Дяков, 8.Борносузов, 20.Лазаров, 7.Стоянов (69 - Какалов), 15.Александров, 23.Георгиев, 84.Кулибали, 10.Алекс (90 - Атанасов), 77.Юруков (87 - Димов), 31.Манолов

Стадион: “Спартак”
Съдия: Ивайло Стоянов
Жълти картони: Стойков, Ст. Петров, Н. Петров, Иванович, Сакалиев (С), Манолов (Ч)
..................................................................................................................

СЛИВЕН – ЛИТЕКС 2:2
0:1 Диего (3), 1:1 Миндев (9), 1:2 Манолев (17), 2:2 Миндев (83)

Сливен: 12.Чавдаров. 27.Ямуков (70 – Динев), 3.Киков, 25.Величков, 23.Янев, 22.П. Стоянов, 26.Караматев, 15.И. Илиев (20 - Марков), 7.Миндев, 10.И. Стоянов

Литекс: 1.Голубович, 2.Барт, 5.Венков, 23.Занев, 22.Пл. Николов, 24.Шандор (79 – Ив. Петков), 10.Сандриньо (73 - Дока), 16.Манолев, 28.Диего (53 - Кишишев), 27.Цветанов, 19.Нифлор