Черно море и Литекс направиха нулево равенство на стадион "Тича" и по този начин и двата тима се отдалечиха от третото място, на което в момента е Локо (Сф). Двубоят бе равностоен и заслужено и двата тима си разделиха по една точка.

През първото полувреме домакините започнаха по-добре и още в 8-ата минута Георги Какалов тресна гредата. В 14-ата минута бе отменен гол на Нифлор от Литекс, но нападателят бе в засада. В 31-ата минута Шандор Дюри стреля опасно, но топката облиза левия страничен стълб.

През втората част Юруков излезе сам срещу Голубович, но вратарят излезе и спаси. Само две минути по-късно дойде и най-спорното положение в двубоя. Нифлор напредна отдясно, подаде на Дока в наказателното поле, бразилецът стреля и топката тупна около голлинията. След телевизионните повторения остана съмнение, че топката е тупнала зад голлинията на Карамфил Илчев.

До края на двубоя и двата тима не създадоха сериозно положение за гол и логично си поделиха по едната точка./БЛИЦ

Срещата по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
4 - хубаво центриране на Алекс отдясно, но никой от Литекс не успя да я засече в наказателното поле и вратарят на Литекс лови
8 - ГРЕДА за Черно море след удар на Георги Какалов, топката попадна след това в Манолов, но този път Голубович изби
14 - страничният съдия отмени гол на Нифлор. Том влезе в наказателното поле, стреля, но Илчев спаси, след което топката попадна в Нифлор, който я вкара, но съдията вдигна флага за засада
25 - бърза атака на Литекс, Манолев влезе в наказателното поле, подаде към свой съотборник, но Борносузов изби с чист шпагат
31 - хубав удар на унгареца Шандор Дюри, но топката облиза левия страничен стълб на вратата пазена от Карамфил Илчев
39 - продължителна опасност пред вратата на Черно море. Домакинов сгреши и Том му отне топката вляво в наказателното поле, след което бразилецът върна топката пред вратарското поле. Там обаче Нифлор не успя да я овладее и я подаде към Дока, който стреля, но Кулибали изчисти от голлинията
41 - Юруков центрира от пряк свободен удар, но Голубович лови сигурно
45 - край на първото полувреме, Черно море и Литекс се разделят при резултат 0:0
------------------------------------------------------------
Смяна в състава на Черно море, на мястото на Милен Петков влиза Даниел Димов
46 - начало на второто полувреме
47 - центриране в наказателното поле на Литекс, там се разминават няколко играчи и на двата отбора, все пак топката стига до Радослав Бачев, който с удар извън наказателното поле стреля, но в аут
50 - жълт картон за Петър Занев, който репликира съдията Георги Игнатов
55 - хубав удар на Георги Какалов с глава, след като засече центриране от корнер, но Голубович изби в последния момент
57 - страхотен пропуск на Йордан Юруков. Халфът на домакините остана сам срещу Голубович, вратарят излезе, за да скъси ъгъла и в крайна сметка успя да избие топката
59 - ГРЕДА за Литекс след удар на Дока. Чудесна атака на Литекс, Нифлор напредна отдясно в наказателното поле, подаде назад към Дока, който уцели горната греда, топката тупна около голлинията и бе изчистена. Много спорно положение, тъй като след повторенията се вижда, че топката тупа зад голлинията
64 - смяна в състава на Черно море, на мястото на Какалов влиза Станислав Стоянов
70 - жълт картон за Том
71 - вятърът на стадион "Тича" бе на път да изиграе лоша шега на вратаря на Литекс Голубович. Алекс центрира, вятърът промени посоката на топката, но в крайна сметка тя се оплете от външната страна на вратата
79 - смяна в състава на Литекс, на мястото на Том влиза Крум Бибишков
81 - меле в наказателното поле на Литекс, но така и никой не успява да шутира към вратата на ловчанлии
82 - жълт картон за Миро Манолов за удар с ръка
90 - три минути добавено време
90+2 - смяна в състава на Черно море, на мястото на Домакинов влиза Танко Дяков
90+3 - край на мача, Черно море и Литекс разделиха по една точка след 0:0 във Варна

Черно море - Литекс 0:0

Черно море: Илчев, Лазаров, Домакинов, Кулибали, Бачев, Борносузов, М. Петков (46 - Даниел Димов), Алекс, Юруков, Какалов (64 - Стоянов), Манолов
Резерви: Пиргов, Дяков, Д. Георгиев, Стоянов, Александров, Колев, Димов

Литекс: Голубович, Манолев, Николов, Ив. Петков, Занев, Кишишев, Шандор, Сандриньо, Том (79 - Крум Бибишков), Дока, Нифлор
Резерви: Тодоров, Барт, Венков, Бибишков, Ст. Попов, Цветанов, Диего

Стадион: "Тича" - 2000 зрители