Черно море победи Берое с 1:0 в последен мач от петъчната програма на 16-ия кръг на efbet Лига. В 74-ата минута Леандро Андраде с кинжален удар матира вратаря на Берое, за да изведе "моряците" напред в резултата. Този гол се оказа и единственият в мача. След този успех момчетата на Илиан Илиев временно се изкачиха на 3-ото място с актив от 28 точки. Старозагорци са на 6-ото с 21.

Двата тима се вкопчиха един в друг още в началните минути на срещата, но чистите голови положения липсваха. Първият точен удар в мача дойде в 16-ата минута след удар на Васил Панайотов. Отново Черно море имаха чиста позиция в 30-ата минута, но ударът на Димов беше спасен от Ганев.

Берое пропусна в 65-ата минута изгодна ситуация, след като от няколко метра Джонатан Соуса не сполучи да се разпише. Така се стигна до 74-ата минута, когато Андраде реализира красив гол и прати 3-те точки в актива на Черно море.

Черно море - Берое 1:0
1:0 Андраде (74)

Най-интересните моменти от мача:
1` Старт на двубоя
16` Удар на Васил Панайотов по посока вратата на Берое, не се стигна до гол
30` Даниел Димов игра отлично с глава в наказателното поле на Берое, но Ганев изби
45` Край на първото полувреме

46` Начало на второто полувреме
65`  Джонатан Соуза от чиста позиция стреля в аут
74`   ГООООЛ за Черно море. Леандро Андраде с отличен удар матира Ганев, за да изведе Черно море напред в резултата
90` Край на мача

Съставите на двата отбора:

Черно мореЧерно море: 25.Иван Дюлгеров, 6.Виктор Попов, 3.Живко Атанасов, 28.Влатко Дробаров, 27.Даниел Димов , 2.Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 23. Пабло Гарсия, 15.Леандро Андраде, 17.Велислав Василев ( 76 - 92. Джеваро Непомусено), 9.Евгений Сердюк
Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 88. Павел Георгиев, 18. Мартин Милушев, 14. Калин Георгиев, 20. Жозе Гомеш
Старши треньор: Илиан Илиев

Берое: 33. Генадий Ганев, 5.Омар Сако, 6.Александър Цветков, 9.Мартин Камбуров ( 46 - 99. Омар Камара), 10.Даниел Генов ( 79 - 8. Илиян Стефанов), 17.Реян Даскалов ( 46 - 16. Симеон Мечев), 19.Александър Василев , 21.Кийлън Лебон, 26.Камен Хаджиев ( 79 - 11. Алиун Фал) , 27.Абубакар Тунгара , 43.Джонатан Соуза
Резерви: 1. Нордин Бакер, 2. Джуниет Али, 15. Георги Динков
Старши треньор: Петър Колев

Стадион: "Тича", Варна

Рефер: Валентин Железов
Легенда - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия