Черно море и Черноморец не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в мач от 7-ия кръг на "А" група. Николай Николов бе точен за “акулите”, а Георги Илиев изравни. Черноморец игра почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Гаел Нлундулу бе изгонен в 59-ата минута.

Първото полувреме не предложи нищо интересно на зрителите, а двата отбора не отправиха нито един точен изстрел в очертанията на една от двете врати.

Всичко интересно се случи през вторите 45 минути. Малко след неговото начало Александър Александров събори Утара в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Николай Николов, който бе точен и изведе бургазлии напред.

Пет минути по-късно Черноморец остана с човек по-малко, след като директен червен картон получи Гаел Нлундулу.

В 80-ата минута капитанът на домакините Георги Илиев изравни, след като се разписа с глава от малкия пеналт. В последните секунди на двубоя капитанът на Черно море пропусна да донесе успеха на своите, след като стреля право в ръцете на Стоян Колев от няколко метра.

Точката остави варненци на 13-о място с 6 точки. Толкова имат и Черноморец, но заради по-добрата си голова разлика са с място по-напред.

Черно море-Черноморец 1:1
0:1 Николай Николов (54-дузпа), 1: Георги Илиев (80)

Мачът по минути!
1- svirkata.jpgНачало на мача
5- Георги Илиев центрира топката в наказателното поле, след което топката бе избита
9- Удар на Божилов от границата на пеналта, но встрани от вратата
20- Центриране на Паломино, но Георги Илиев е изправарен от Николай Николов
38- Нито един от двата отбора все още няма точен удар
45- svirkata.jpgКрай на полувремето
46- svirkata.jpgНачало на втората част
50- Уатара стреля изключително опасно, но Китанов се намесва блестящо
53- Дузпа за Черноморец! Александър Александров събори Утара в наказателното поле
54-
59- smqna.jpgПаломино е заменен от атанас Илиев
65- Удар Камазола стреля от дъгата, но встрани от вратата
66- Удар на Ивелин Янев, който е избит от Колев
80- topka.jpg ГООЛ за Черно море! Георги Илиев отбеляза с глава, след като бе оставен непокрит в наказателното поле
90- Александър Александров пропусна да донесе победата на Черно море, след като ударът му с глава бе спасен от Стоян Колев!
90- svirkata.jpgКрай на мача!

ЧЕРНО МОРЕ: 33.Георги Китанов, 12.Мартин Дечев, 3.Росен Колев, 18.Ивелин Янев, 15.Александър Александров, 5.Камазола, 25.Сашо Александров, 9.Ермес Паломино(59- 99.Атанас Илиев), 21.Георги Илиев, 14.Георги Божилов, 30.Илиян Капитанов
Резерви: 22.Пламен Колев, 23.Симеон Симеонов, 7.Бекир Расим, 19.Християн Попов, 20.Стамен Ангелов, 91.Живко Атанасов, 99.Атанас Илиев
Треньор: Стефан Генов

ЧЕРНОМОРЕЦ:
12.Стоян Колев, 3.Георги Терзиев, 5.Николай Николов, 6.Тодор Паланков, 22.Цветомир Цонков, 10.Венцислав Христов(63- 9.Преслав Йорданов), 17.Крум Стоянов, 25.Пламен Димов, 32.Исуф Утара (61-30.Лъчезар Балтанов), 44.Венелин Филипов, 92.Гаел Нлундулу
Резерви: 1.Ник Дашев, 11.Даниел Младенов, 9.Преслав Йорданов, 30.Лъчезар Балтанов, 37.Жереми Фо-Поре, 20. Яни Пехливанов
Треньор: Димитър Димитров