Черно море направи домакинско нулево равенство срещу Пирин в първия мач от 14 кръг на Първа лига. Двубоят се игра в Каварна заради липсата на осветление на „Тича“.

Първото полувреме беше равностойно и двата отбора не успяха да създадат голови ситуации. През втората част „моряците“ бяха по-близо до победата, но два пъти пропуснаха чисти положения, а попадение на Стефан Станчев беше отменено заради засада.

В 50-ата минута Александър Цветков се оказа на чиста позиция с топката в краката и срещу вратаря Красимир Костов, но стреля право в обсега на стража на „орлетата“. Осем минути преди края Марек Кулма от границата на вратарското поле стреля встрани.

Така Пирин продължава без победа вече пети пореден мач и с 15 точки дели деветото място с Верея. Старозагорци обаче са с мач по-малко. Черно море, който записа втори мач без успех след загубата от Левски в предишния кръг, е трети в класирането на Първа лига с 24 точки.

ЧЕРНО МОРЕ – ПИРИН 0:0

Черно море: 31.Пжемисъл Коварж, 3.Даниел Георгиев , 22.Пламен Николов ( 63-15.Траян Траянов), 5.Стефан Станчев, 4. Михаил Венков, 84.Тодор Паланков ( 46-98.Валентин Йосков), 6.Александър Цветков, 7.Уго Секо, 13.Иван Коконов ( 81-97.Николай Минков), 21.Георги Илиев , 29.Марек Кузма
Резерви: 33.Емил Михайлов, 98.Валентин Йосков, 11.Владислав Романов, 17.Мaртин Костадинов, 97.Николай Минков, 15.Траян Траянов, 8.Ян Малик
Треньор: Георги Иванов

Пирин: 76.Красимир Костов , 21.Александър Башлиев, 27.Костадин Ничев , 14.Стилиян Николов, 4.Кристиян Кощрна, 18. Юлиян Попев, 30.Тодор Траянов, 15.Димитър Благов ( 71-10.Ндуйе Мойеци), 7.Тони Тасев ( 87-16.Венцислав Бенгюзов), 11. Даниел Младенов, 9.Владислав Златинов ( 62-19.Станислав Костов)
Резерви: 33.Георги Аргилашки, 29.Александре Ханс, 26.Манол Чапов, 16.Венцислав Бенгюзов, 20.Кирил Грозданов, 10.Ндуйе Мойеци, 19.Станислав Костов
Треньор: Стефан Генов

Каварна, „Калиакра“
Съдия: Станислав Тодоров

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ
1 -  Начало на мача
10 - Георги Илиев от фаул стреля от фаул, топката се отби в стената и отново попадна в него, но добавката не се оказа проблем за Красимир Костов
26 - Удар на Тони Тасев от границата на наказателното поле, топката минава встрани от вратата
45+3 -  Край на първото полувреме
-------------------------------------------------------------
46 -  Начало на второто полувреме
50 - ПРОПУСК! Александър Цветков се оказа в изключително чиста позиция срещу вратаря Костов, но би точно в стража на Пирин
65 - ОТМЕНЕН ГОЛ! Попадение на Стефан Станчев за Черно море беше отменено заради засада. Повторенията показаха, че самият Станчев не е в засада, но двама негови съотборници бяха зад защитата
76 - Мачът е прекратен за кратко заради нахлуването на терена на безпризорно куче
82 - ПРОПУСК! От границата на вратарското поле Марек Кузма стреля покрай вратата на Пирин