ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Черно море победи Етър с 2:1 като гост в двубой от 19-ия кръг на efbet Лига и поведе в класирането при равен брой точки с ЦСКА.

Гостите започнаха много по-офанзивно двубоя и в първите 20 минути имаха две много добри възможности, пропилени от Мазир Сула.

Първата по-добра ситуация за Етър пред вратата на съперника дойде в 28-ата минута, но рикошет след изстрел на Будинов отклони топката от пътя й към мрежата.

Минути преди края на първата част удар от фаул на Мазир Сула срещна гредата.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Пет минути след почивката Етър пропусна най-доброто си положение от началото на мача, след като Ивайло Димитров не уцели вратата от добра позиция.

След час игра Черно море поведе с гол на Влатко Дробаров, оказал се непокрит в наказателното поле и засече топката за 1:0.

Минути преди края Черно море остана с човек по-малко след втори жълт картон на Мазир Сула.

В продължението на срещата реферът Ивайло Стоянов отсъди спорна дузпа в полза на Етър, а Мартин Тошев изравни от бялата точка за 1:1.

Черно море обаче успя да стигне до победата в последната си атака, при която Васил Панайотов бе изпуснат и се разписа за крайното 2:1.

Победата качи Черно море на върха при равен брой точки с ЦСКА заради гол на чужд терен в двубоя помежду им (1:1) през август. Етър остава на последно място с 8 точки.

ЕТЪР - ЧЕРНО МОРЕ 1:2
0:1 Влатко Дробаров (59'), 1:1 Мартин Тошев (90+4 дузпа), 1:2 Васил Панайотов (90+8')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5' Първи опасен удар в мача! Мазир Сула стреля силно, но Пламен Димов блокира изстрела му.
20' Исмаил Иса получи страхотен пас, но върна назад към Мазир Сула, той стреля, но топката се отби в тялото на бранител.
28' Първи шанс за Етър! Илкер Будинов шутира, но след рикошет, домакините получиха корнер.
43'  ГРЕДА! Мазир Сула стреля от фаул, но топката се отби в гредата. При последвалата добавка Мартин Величков се намеси.
45+3' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
50'  Какъв шанс за Етър! Ивайло Димитров бе изведен на отлична позиция, но стреля покрай вратата.
59'  ГООООЛ за Черно море! Влатко Дробаров беше най-добре пласиран при центриране и отблизо се разписа за 1:0.
86'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Мазир Сула напуска терена след втори жълт картон за саморазправа със съперник.
90+3'  ДУЗПА за Етър! Ивайло Стоянов посочи бялата точка за игра с ръка на Влатко Дробаров. Спорно решение на главния съдия.
90+4'  ГОООООЛ за Етър! Мартин Тошев се разписва за 1:1.
90+8'  ГООООЛ за Черно море! Васил Панайотов бе изпуснат и се разписа с удар покрай вратаря за крайното 2:1.
90+8' Край на мача!

ЕтърЕТЪР: 22. Мартин Величков, 7. Кольо Станев, 15. Георги Ангелов (К), 6. Пламен Димов, 77. Мартин Николов, 23. Мозес Кандидус (90' 29. Янко Ангелов) , 28. Николай Янков (46'  32. Осама Алу), 10. Ловре Кнежевич (65'  38. Владислав Найденов), 11. Илкер Будинов  (65'  70. Димо Бакалов) , 24. Шахредин Букхолда, 14. Ивайло Димитров (74'  9. Мартин Тошев )
Резерви: 12. Алесандро Гуарноне, 25. Крум Стоянов, 26. Мариян Иванов, 19. Хавиер Бетегон
Треньор: Светослав Петров

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров  , 27. Даниел Димов (К) , 71. Васил Панайотов , 19. Александър Василев, 6. Виктор Попов, 5. Пабло Гарсия, 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула , 86. Исмаил Иса (80'  9. Атанас Илиев)
Резерви: 84. Християн Славков, 35. Арлинд Дакай, 29. Берк Бейхан, 17. Мартин Милушев, 32. Мартин Дичев, 33. Мишаел Алвес, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов
Треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Ивайло", Велико Търново
Съдия: Ивайло Стоянов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР