Черно море завърши 2:2 срещу малтийския Моста във втората си контрола преди началото на шампионата. Варненци откриха резултата още в 4-ата минута, след като атака започната от Райков, топката попадна във Венков, който центрира и Коконов реализира. Гостите с треньор Енрико Пичони (бивш наставник на Ботев Пловдив и Шумен) изравниха в 16-ата минута. Мохамед получи топката в наказателното поле и я прати във вратата.

В 50-ата минута след триково изпълнение на фаул Паланков изведе "моряците" напред, но в следващата минута Калевич със силен удар от 10 метра възстанови равенството. В 52-ата минута след центриране отдясно Венков стреля силно от воле, вратарят изби топката от голлинията, но "моряците" имаха претенции, че тя е минала голлинията, но гол нямаше.

Черно море: Николов, Сашо Александров, Живко Атанасов, Михаил Венков, Слави Сталев, Стоянович, Тодор Паланков, Симеон Райков, Бекир Расим, Иван Коконов, Александър Попов (Петров, Матиас, Димо Атанасов)

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и подготовка