Черно море обърна Монтана от 0:1 до 2:1 и приключи сезона с победа. “Моряците” не допуснаха загуба на стадион “Тича” в нито един мач.

Срещата не бе кой знае колко интересна, като и двата тима явно мислеха за предстоящата почивка. В 40-ата минута Димитър Илиев центрира и топката влезе във вратата на Пиргов. Малко след почивката в 49-ата минута Ели Маркес центрира към Герасим Заков, който изравни.

В 79-ата минута “моряците” стигнаха до пълен обрат след попадение на резервата Даниел Ратников.

Монтата си бе осигурила оставането в “А” група още преди седмици и финишира на десетата позиция, а Черно море остана седми./БЛИЦ

ЧЕРНО МОРЕ – МОНТАНА 2:1
0:1 Д. Илиев (40), 1:1 Заков (49), 2:1 Ратников (79)

Черно море: 26.Илко Пиргов, 15.Александър Александров, 6.Танко Дяков, 25.Сашо Александров, 4.Радослав Бачев, 23.Даниел Георгиев (66 – Тодор Колев), 28.Ели Маркес, 77.Йордан Юруков (46 – Герасим Заков), 7. Станислав Стоянов, 8.Атанас Борносузов, 90.Румен Николов (77 – Даниел Ратников)

Монтана: 12.Георгиев, 20.Димитров, 6.Тихомир Трифонов, 14.Антон Личков, 16.Владимир Мичев (77 – Ахмет Хикмет), 19.Илиев, 7.Й. Георгиев (52 - Бойчев), 3. Г. Иванов, 21.Даниел Гаджев (83 – Стефан Харлов), 9.Едуардо, 10.Венци Иванов