Славия и Черно море завършиха наравно 2:2 в реванш от 1/8-финалите за Купата на България. "Моряците" бяха спечелили с 2:0 в първата среща и с общ резултат 4:2 се класират напред.

На мача днес паднаха три гола в края на първото полувреме. Мирослав Манолов откри за гостите в 33-ата минута, когато топката рикошира в Димитър Везалов и подлъга Георги Петков - 0:1. В 42-ата Славия изравни чрез Жереми Манзоро. Душан Савич стреля, топката рикошира в защитник на варненци, подлъга Илко Пиргов и притичалият Манзоро отблизо вкара в празната врата за 1:1. В 45-ата "моряците" отново излязоха напред. Този път Живко Петков порази целта - 1:2, а след почивката избраниците на Иван Колев имаха сили само за изравнително попадение. Вкара го Карлос Фонсека в 72-ата минута. Манзоро пое топката отляво, финтира противник, стигна до аутлинията, откъдето центрира във вратарското поле пред Пиргов, където Фонсека засече отблизо за крайното 2:2.

Още при първия гол на Черно море босът на Славия Венцеслав Стефанов напусна ложите на стадиона.

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 2:2
(0:2 в първия мач)
0:1 Мирослав Манолов (33), 1:1 Жереми Манзоро (42), 1:2 Живко Петков (44), 2:2 Карлос Фонсека (72)

1 - начало на мача
6 - Фонсека центрира отдясно, Живко Атанасов изби в корнер. След него Ристевски стреля с глава над вратата на Черно море.
20 - скучна и безинтересна игра в първите двайсетина минути
33 - topka.jpg ГОООЛ! Черно море открива резултата - 0:1! Мирослав Манолов шутира, топката рикошира в тялото на Димитър Везалов и заблуди Георги Петков, попадайки в мрежата му.
42 - topka.jpg ГОООЛ! Славия изравнява - 1:1! Жереми Манзоро наказа Илко Пиргов. Душан Савич стреля, топката рикошира в защитник на варненци, подлъга Пиргов и притичалият Манзоро отблизо вкара в празната врата.
45 -
topka.jpg ГОООЛ! Черно море отново повежда - 1:2! Живко Петков вкара и "моряците" вече водят с общ резултат 4:1.
45+1 - Край на първото полувреме.
--------------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
72 - topka.jpg ГООЛ за Славия, голмайстор Фонсека. Манзоро пое топката отляво, финтира футболист на Черно море, стигна до аутлинията, откъдето центрира във вратарското поле, там Фонсека засече в мрежата.