На тежкия терен на стадиона под Аспаруховия мост младите надежди на Черно море (родени през 1994 година) макар и трудно надиграха връстниците си от Пирин 2001 с 2:1. Срещата бе от 13-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

Домакините започнаха ударно и още в 15-ата минута голмайсторът Атанас Илиев откри резултата след асистенция на Мустафа. Последваха няколко пропуска на "моряците" и при единствената си по-сериозна атака, в 55-ата минута "орлетата" изравниха, като остана съмнение за фаул срещу резервния вратар на моряците Васил Тодоров - 1:1. Все пак класата си каза думата и в 78-ата след заучена комбинация Георги Радев засече с глава центриране на Бекир Расим за крайното 2:1.

Наставникът на "моряците" Тодор Каменов заяви след успеха, че въпреки отсъствието на национала Георги Китанов и контузените Цветан Караколев и Александър Милев, е доволен от резултата и борбеноста на момчетата си. С тази победа Черно море продължава да води убедително в класирането с аванс от 6 точки пред втория Славия. /БЛИЦ

Съставът на Черно море: Васил Тодоров, Костадин Иванов, Мартин Богданов, Георги Радев, Мустафа Мустафа, Илиян Иванов (40-Драго Стоянов), Станимир Николов, Никола Найденов, Бекир Расим, Диян Стоянов, Атанас Илиев (78-Недко Тодоров)