Черно море записа първа загуба в контролите от зимната подготовка. Тимът на Никола Спасов отстъпи с 0:1 при гостуването на Поморие. Мачът се игра на кампуса "Гнездо на акули" в Бургас.

За "моряците" титуляри бяха новите попълнения Владислав Романов, Пламен Николов и Иван Маркович, който е на проби. Халфът Иван Вълчанов пък не взе участие в проверката.

Срещата започна с надмощие на гостите от Варна, като в 15-ата минута Матиас Курьор пропусна да открие резултата. Минута по-късно Педро Еуженио беше сменен принудително, тъй като се контузи. На негово място в игра се появи Андреас Васев.

Първата възможност за домакините от Поморие дойде в 20-ата минута. Любомир Божинов стреля опасно от пряк свободен удар, но стражът на "моряците" Георги Китанов спаси.

В 28-ата минута сърбинът Иван Маркович бе изведен сам срещу вратаря на Поморие, но стреля встрани от вратата.

Второто полувреме Никола Спасов направи няколко промени, които доведоха до лек хаос в играта на "моряците". В 57-ата минута домакините успяха да открият резултата след диагонален удар на Живко Илиев, който не остави шансове на Китанов - 1:0.

В 75-ата Даниел Стоянов можеше да удвои преднината на втория в "Б" група, нацелвайки гредата. До края възможност за изравнителен гол за Черно море пропусна капитанът Георги Илиев.

Съставът на Черно море: 33.Георги Китанов, 3.Даниел Георгиев, 22.Пламен Николов, 4.Михаил Венков, 84.Тодор Паланков, 8.Стенио, 21.Георги Илиев, 73.Владислав Романов, 70.Педро Еуженио (16-Андреас Васев), 19.Матиас Курьор, 34.Иван Маркович
Резерви: 40.Александър Чанович, 5.Стефан Станчев, 15.Траян Траянов, 10.Марк Клок, 17.Мартин Костадинов, 13.Симеон Райков, 11.Живко Петков, 98.Валентин Йосков, 27.Илиян Неделчев