Черно море падна с 0:2 от румънския Спортул в първата си контрола от лагера в турския курорт Анталия. Двата гола паднаха от дузпи. Като цяло българският тим имаше положения и бе напълно равностоен на 16-ия в класирането на северната ни съседка.

Мачът се игра при слънчево време на хубав терен. В първите 30 минути опасните положения липсваха. В 36-ата минута Александър Александров направи дузпа и Спортул поведе с 1:0. Малко преди почивката Георги Божилов пропиля чисто положение след пас на Марлон Фернандес.

На почивката Стефан Генов направи доста смени в състава си. След час игра Янчо Андреев фаулира съперник в наказателното поле и румънците получиха втора дузпа, която превърнаха в гол. До края на двубоя “моряците” натиснаха, но не успяха да отбележат гол.

Следващата контрола на отбора е на 7 февруари с Ягелония./БЛИЦ

Черно море: Петър Денчев (46 – Пламен Колев), Сашко Александров (72 – Михаил Лазаров), Александър Александров (46 – Живко Атанасов), Росен Колев (62 – Християн Попов), Ивелин Янев (46 – Янчо Андреев), Самуел Камазола (72 – Бекир Расим), Георги Илиев, Марлон Фернандес, Дончо Атанасов (46 - Адисон), Георги Божилов (62 – Румен Николов), Мирослав Манолов (46 – Симеон Симеонов)