Черно море победи с 2:0 като гост на Дунав в двубой от 21-ия кръг на родното първенство, първи официален мач и за двата тима през 2020 година.

Патрик Андраде откри резултата в петата минута, след като получи топката около точката за изпълнение на дузпа и я насочи в мрежата за 1:0. Мартин Минчев пропусна да удвои в 28-ата минута след шут в гредата, но в 53-ата минута Матиас Курьор вкара за 2:0 за първото си попадение след завръщането си в тима през зимата.

"Моряците" вече са пети в класирането, докато русенци са сред последните три тима в елита, като последната им победа у дома срещу варненци е от април 2017 година.

ДУНАВ - ЧЕРНО МОРЕ 0:2
0:1 Патрик Андраде (5), 0:2 Матиас Курьор (53)

По-важното от мача по минути:
1' Начало на срещата.
5'  ГОООЛ за Черно море! Патрик Андраде откри резултата в петата минута, след като получи топката около точката за изпълнение на дузпа и я насочи в мрежата за 1:0.
28'  ГРЕДА за Черно море! Мартин Минчев се озова в добра позиция след пас по дясното крило от Исмаил Иса, но стреля в гредата.
34' Опит за удар с глава на Стефан Христов. Първа възможност за Дунав в мача.
45' Край на първото полувреме.
46' Начало на втората част.
53'  ГОООЛ за Черно море! Матиас Курьор вкара с удар от около 10 метра след отбита от вратаря на Дунав топка.
90' Край на мача.

Dunav Ruse ДУНАВ: 21.Благой Макенджиев, 11.Диян Димов, 29.Росен Колев, 22.Михаил Милчев, 18.Александър Исаевски ( 5.Любен Николов), 8.Свилен Щерев ( 10.Фернандо Кавалканте), 7.Ивайло Лазаров, 4.Петко Цанков, 94.Юлиан Ненов (45.Григор Долапчиев ), 23.Митко Митков, 99.Стефан Христов
Резерви: 93.Хуго Гумиеро,17.Митко Русанов, 77.Симеон Иванов, 6.Борис Димитров

Cherno More ЧЕРНО МОРЕ: 18.Миодраг Митрович, 2.Цветомир Панов, 5.Стефан Станчев , 27.Даниел Димов, 71.Васил Панайотов, 90.Мартин Минчев ( 10.Илиан Илиев), 19.Матиас Курьор  ( 99.Дани Кики), 9.Исмаил Иса, 72.Родриго Силва, 6.Виктор Попов ( 44.Димитриос Хантакиас), 7.Патрик Андраде
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 11.Мохамед Букаси, 33.Мирослав Енчев, 16.Денислав Ангелов

Стадион: "Градски стадион", Русе
Съдия: Николай Колев