Черно море надигра Локо (Пловдив) като домакин с 2:1 и по този начин излезе на четвърто място, изпреварвайки Литекс и изравнявайки се по точки с третия Локо (София).

Головете за домакините реализираха Атанас Борносузов със страхотно воле в 41-ата минута и Алекс в 79-ата. Почетното попадение за гостите от Пловдив бе дело на Мартин Сечков пет минути преди края на двубоя след грешка на вратаря на варненци Карамфил Илчев.

Двубоят започна с неприятен сблъсък на Георги Илиев с Ангел Йошев и играчът на Черно море получи комоцио, заради което бе сменен принудително. По-късно стана ясно, че Жоро ще отсъства от терените минимум десетина дни. Към края на първата част и Алекс се сблъска с играч на съперника - вратаря Акалски, получи аркада на главата, бе бинтован, но игра още малко./БЛИЦ

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
9 - много неприятна контузия получи Георги Илиев, който бе заменен принудително от Станислав Стоянов. Илиев на пръв поглед е получил комоцио след сблъсък с Ангел Йошев от Локо (Пловдив)
10 - две поредни центрирания на Данчо Юруков, но никой от Черно море не успя да създаде опасност пред вратата на гостите
19 - Алекс изпълни технично пряк свободен удар, но Акалски с върха на пръстите си изби в корнер
23 - центриране на Юруков в наказателното поле, Акалски с мъка все пак успя да захлупи топката на земята
31 - много хубава атака за Черно море, удар на Милен Петков, но вратарят на гостите избива в корнер
41 - ГОЛ за Черно море, голмайстор Атанас Борносузов след страхотно воле извън наказателното поле
45
- пореден много сериозен сблъсък, този път между Алекс и вратаря Акалски. Стражът удари с коляно халфа на варненци в главата след въздушен двубой между двамата. Лекарите бинтоват главата на Алекс
45 - три минути добавено време на първото полувреме заради двата сблъсъка между играчи
45+3 - край на първото полувреме, Черно море води на Локо (Пловдив) с 1:0
----------------------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
48 - центриране в наказателното поле на гостите, Миро Манолов играе с глава, но е извършил нарушение срещу вратаря на Локо (Пловдив)
49 - Станислав Стоянов пробва странична ножица в наказателното поле на Локо (Пловдив), но топката излиза в аут
57 - центрирани отдясно на вратата на Акалски, топката минава на саниметри от гредата
62 - удар на Дани Кики, но Илчев лови
68 - Миро Манолов нахлу отляво, но вратарят Акалски изби в корнер
68 - Милутинович избива от голлинията след разбъркване в наказателното поле
73 - играч на Локо (Пд) излиза сам срещу Карамфил Илчев, но бие твърде леко и стражът спасява
78 - жълт картон за вратаря на Локо (Пд) Кирил Акалски. Преди това Милен Петков влезе остро в тялото на стража, заради което Акалски скочи на съдията и леко го бутна
79 - ГОЛ за Черно море, Александър Александров - Алекс след разбъркване в защитата на гостите и грешка на Ангел Йошев
80 -
смяна в състава на Черно море, на мястото на Алекс влиза Какалов
86 - ГОЛ за Локо (Пловдив), голмайстор Мартин Сечков, след уникална грешка на вратаря на Черно море Карамфил Илчев, който не успя да хване топката във въздушен двубой, тя попадна в Сечков, който на празна врата я вкара
87 -
смяна в състава на Черно море, излиза Юруков, а на негово място Даниел Георгиев
90 - край на мача, Черно море би Локо (Пловдив) с 2:1

Черно море - Локо (Пд) 2:1
1:0 Борносузов (41), 2:0 Алекс (79), 2:1 Сечков (86)

Черно море:
Илчев, М. Лазаров, Домакинов, Дяков, Бачев, М. Петков, Г. Илиев (9 - Стоянов), Борносузов, Алекс (80 - Какалов), Юруков (87 - Даниел Георгиев), Манолов
Резерви: Пиргов, Кулибали, Д. Георгиев, Стоянов, Какалов, Колев, Димов

Локо (Пд): Акалски, Кюмюрджиев, Николов, Сечков, Йошев, Писаров, Тодоров (65 - Чернев), Том (57 - Караманов), Кики, Милутинович, Д. Илиев
Резерви: Ставрев, Караманов, Чернев, П. Лазаров, Марчев, Стойчев, Заков

Стадион: "Тича"