Черно море победи с 2:0 малтийския Хамрун Спартанс в контрола, която се игра на стадиона в хотел Пири в Банско. Росен Колев откри резултата за варненци в началото на срещата, а през второто полувреме Мирослав Манолов удвои. Шестима българи са на проби в състава на Хамрун, който едва се спаси от изпадане от елитната малтийска лига. Това са вратарят Христо Бахтарлиев, Антон Вергилов, Иванов, Ангел Йошев, Любомир Витанов и Николай Божов.

В 31-ата минута Росен Колев прати с глава топката в мрежата на гостите, след като Фернандес центрира перфектно. В 58-ата минута новото попълнение Стамен Ангелов подаде на Мирослав Манолов, който покачи на 2:0./БЛИЦ

Черно море: Пламен Колев, Мартин Дечев, Живко Атанасов, Росен Колев, Ивелин Янев, Християн Попов, Георги Илиев, Еденилсон Бергонси, Марлон Фернандес, Мирослав Манолов, Хермес Паломино