Черно море победи с 2:1 Славия в контролна среща, играна в Банско. И двамата треньори пуснаха всички налични футболисти, които са на подготовка, което логично доведе до доста ниско темпо през второто полувреме. Бразилецът Еденилсон Бергонси продължава пробите си в Черно море, както и футболистите от Кот д'Ивоар и Испания - Хамед Коне и Уго Лопес, в Славия. Специално за двамата от щаба на "белите" обявиха, че тестовете им не са приключили.

"Моряците" поведоха с 2:0 до почивката, след като в 8-ата минута Мирослав Манолов откри резултата, а в 42-ата защитникът Живко Атанасов удвои.

В 78-ата минута бразилецът Витор, който е на проби в Славия и се появи малко по-рано като резерва, се разписа с далечен удар, при който 17-годишният вратар на Черно море Георги Китанов не реагира особено добре.