ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Черно море срази Берое с 2:0 на стадион "Тича" във Варна и след първия мач от деветия кръг на efbet Лига излезе начело във временното класиране. Атанас Илиев (43-дузпа) и Мазир Сула (46) материализираха превъзходството на "моряците", които продължават да са без загуба в първенството след седем победи и две ремита. Това е най-добрият старт за този тим от създаването му.

Домакините имаха инициативата през първата част, като първата им възможност за гол дойде в 12-ата минута, когато удар на Мазир Сула не намери целта. Атаките на "моряците" не спираха и шут на Алекс Фернандес мина опасно близо до вратата на Родриго Ачинели. След това Едгар Пашеко се извиси над персоналния си пазач и стреля с глава, но топката попадна точно в центъра на вратата, където бе Ачинели.

В 43-ата минута Черно море поведе от дузпа за нарушение срещу Васил Панайотов, реализирана от Атанас Илиев за 1:0. Берое едва не отговори мигновено - Ласо стреля с глава след центриране от корнер, опитът му обаче мина в аут.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Само 23 секунди след почивката Васил Панайотов подаде от аутлинията към Атанас Илиев в наказателното поле, а централният нападател с пета намери зад гърба си Мазир Сула, който с мощен удар се разписа за 2:0.

След втория си гол домакините намалиха оборотите, а Берое не успя да организира атака, която да затрудни защитата на "моряците". Едва в 80-ата минута вратарят Дюлгеров трябваше да се намеси при удар на Божидар Пенчев.

В първата минута на добавеното време Исмаил Иса излезе сам срещу Ачинели, опита да го преодолее и стреля, но аржентинецът отрази в корнер.

След успеха си Черно море излезе на върха във временното класиране с 23 точки и една повече от Локомотив (Пловдив), който е с мач по-малко преди визитата си на Етър в неделя. Берое заема четвърта позиция с 13 точки.

ЧЕРНО МОРЕ - БЕРОЕ 2:0
1:0 Атанас Илиев (43-дузпа), 2:0 Мазир Сула (46)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
12 - Родриго Ачинели се отличи със спасяване при изстрел на Мазир Сула извън наказателното поле.
17 - Виктор Попов центрира в наказателното поле, но играч на Черно море не успя да отиграе добре.
20 - Пабло Гарсия шутира неточно от далечна дистанция встрани от вратата на гостите.
24 - Удар на Мазир Сула бе блокиран от Густаво Каскардо, който се бе позиционирал добре.
29 - Стефан Гаврилов сбърка и подари топката на Алекс Фернандес, който обаче стреля покрай вратата.
34 - Пашеко отправи хубав удар с глава, но право в Ачинели, което помогна на стража на Берое да улови.
35 - Иван Дюлгеров трябваше да се намесва, след като Франсиско Политино се впусна в самостоятелен рейд и стреля, но вратарят на варненци улови топката.
40 - ДУЗПА за Черно море! Съдията Станимир Тренчев свири дузпа за нарушение на Едвин Ласо срещу Васил Панайотов, а ВАР потвърди решението му.
43 - ГОООЛ за Черно море! Атанас Илиев реализира дузпата със силен удар за 1:0.
45+5 - Край на първата част!
...................................................................
46 - Начало на второто полувреме.
46 - ГОООЛ за Черно море! Васил Панайотов подаде към Мазир Сула, който с мощен шут разстреля Ачинели за 2:0.
53 - Атанас Илиев вкара топката във вратата на Берое, но имаше засада.
80 - Атанас Дюлгеров се намеси решително при удар на Божидар Пенчев.
90+1 - Исмаил Иса излезе сам срещу Ачинели, опита да го преодолее и стреля, но аржентинският страж изби в корнер.
90+5 - Край на мача! Черно море срази Берое с 2:0 и се изкачи на върха във временното класиране.

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия, 11. Алекс Фернандес (7739. Николай Златев), 23. Едгар Пашеко, 8. Мазир Сула  (7835. Арлинд Дакай), 9. Атанас Илиев
Резерви: 84. Християн Славков, 35. Арлинд Дакай, 27. Даниел Димов, 17. Мартин Милушев, 86. Исмаил Иса, 33. Мишаел Алвес, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 2. Цветомир Панов
Треньор: Илиан Илиев

Берое: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Рамос, 4. Франческо Селесте (8418. Илиян Стоянов), 5. Лусиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа, 11. Франсиско Политино (668. Божидар Пенчев), 14. Викторио Вълков (5398. Бруно Шмуц), 17. Едвин Ласо, 24. Стефан Гаврилов (4620. Сегундо Пачаме), 99. Майк Севайос
Резерви: 1. Хуан Пабло Лунгарсо, 7. Александър Петров, 8. Божидар Пенчев, 15. Енцо Еспиноса, 18. Илиян Стоянов, 19.Васил Василев, 20. Сегундо Пачаме, 98. Бруно Шмуц
Треньор: Густаво Араголаса

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Станимир Тренчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР