Черно море завърши наравно 2-2 с лидера в унгарското първенство Дьор ЕТО в последната си контрола от лагера в турския курорт Алания. Поройния дъжд обърка сериозно организацията на срещата, която в последния момент бе изместена от комплекса “Аркадия” на един от терените в “Сиде”.

След равностойни начални минути, в 12-ата дойде и първата опасност пред едната от двете врати. Тодор Колев пропусна да даде аванс на “моряците”, като останал очи в очи с вратаря не успя да намери целта. В 21-ата мин., след опасен далечен удар на капитана Георги Илиев, топката отново не се оплете в мрежата. Първия по-сериозен шанс за унгарците дойде в 31-ата мин., но със страхотно спасяване Георги Китанов не позволи на топката да навести вратата му. Тя обаче навести вратата на Дьор ЕТО още при следващата атака, като точен бе Тодор Колев с техничен прехвърлящ удар – 1-0 за Черно море.

Само 3 минути по-късно отново Колев бе в прегръдките на своите съотборници, след като със страхотно воле под гредата препарира стража на унгарците за 2-0. Малко след попадението заваля пороен дъжд, който спря в началото на второто полувреме. В 53-ата мин. гол на Дьор ЕТО бе отменен заради засада, а 2 минути по-късно попадение на Емрес Паломино не бе зачетено от рефера, заради несъществуваща игра с ръка. В 65-ата мин. наставника Георги Иванов направи редица промени в състава. В 67-ата унгарците намалиха резултата, чрез Михал Никорек, а в 81-ата мин. главния съдия отсъди спорен пряк свободен удар, който бе отлично изпълнен от централния нападател на Дьор ЕТО – 2-2.

В края моряците можеха да стигнат до успеха, като на два пъти Атанас Петров бе близо до гол, но така и не успя да намери целта.
Тази сутрин “моряците” отпътуват за родината, като от Анталия ще хванат самолет до Истанбул. Там ще ги очаква клубния автобус, с който поемат към България и се очаква да акостират в морската ни столица късно вечерта.

Черно море: Георги Китанов, Сашо Александров (55′ Росен Колев), Александър Александров (65′ Георги Радев), Живко Атанасов, Себастиан Комел (46′ Детелин Димитров), Георги Илиев (65′ Симеон Симеонов), Коста Янев (55′ Еденилсон), Тодор Колев (65′ Виктор Митев), Илиян Капитанов (65′ Бекир Расим), Георги Божилов (65′ Мирослав Манолов), Ермес Паломино (77′ Атанас Петров)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА