Черно море записа нова убедителна победа по време на летните си контроли. В Тетевен тимът на Илиан Илиев разби завърналия се в елита Етър с 4:0, след като преди дни премаза Спартак (Плевен) с 5:0.

„Моряците“ откриха резултата още в 8-ата минута, когато Васил Панайотов намери Матеус Машадо вдясно, който подаде към Атанас Илиев, а нападателят с левия крак не сгреши. В 12-ата минута „моряците“ поведоха с 2:0. След центриране от фаул от левия фланг на Мазир Сула и последвало разбъркване в наказателното поле, капитанът Даниел Димов беше точен.

В добавеното време на първата част Черно море получи право да изпълни дузпа за игра с ръка в наказателното поле, а Атанас Илиев я превърна в гол с удар под гредата.

В 46-ата минута стражът на варненци Християн Славков изби опасен удар на Ники Янков. В 47-ата минута хубав удар на Александър Василев бе избит от вратаря на Етър.

В 67-ата минута Исмаил Иса покачи на 4:0 след асистенция на Велислав Василев и оформи крайния резултат. В 84-ата Дакай стреля от дистанция, но отново стражът на Етър се намеси подобаващо.

Черно море – Етър 4:0
1:0 Атанас Илиев (8), 2:0 Даниел Димов (12), 3:0 Атанас Илиев (45+1), 4:0 Исмаил Иса (67)

Черно море: Християн Славков, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 19. Александър Василев, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 71. Васил Панайотов, 38. Пабло Гарсия, 8. Мазир Сула, 7. Матеус Машадо, 9. Атанас Илиев.
Резерви: Галин Григоров, 35. Арлинд Дакай, 29. Берк Бейхан, 10. Велислав Василев, 46. Георги Венциславов, 39. Николай Златев, 33. Мишаел Алвес, 32. Мартин Дичев, 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пашеко, 86. Исмаил Иса, 45. Кристо Яначков, 43. Костадин Грахльов, Николай Костадинов.

Етър: Вилем Фендрих, Валери Христов, Моран Асфал, Росен Върбишки, Крум Стоянов, Георги Иванов, Шахредин Бокуда, Денислав Ангелов, Мариян Иванов, Павел Иванов, Даниел Иванов.