Черно море се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа, след като победи Искра-Стал с 3:0. Първата среща в Бургас завърши с успех на “моряците” с 1:0. Следващият съперник на тима е холандският гранд ПСВ Айндховен. Попаденията в мача бяха на Мирослав Манолов – два и Даниел Георгиев.

Срещата започна добре за домакините, който наложиха преса. Българите бързо обаче овладяха центъра на терена, с което започнаха да диктуват събитията в мача. След няколко добри атаки Черно море стигна до гол.

В 25-ата минута Алекс центрира от корнер, а Георги Илиев стреля с воле от границата на наказателното поле. Топката рикошира, а Мирослав Манолов с глава я прати в опразнената врата за 1:0. Попадението успокои момчетата на Никола Спасов, които заиграха красиво и комбинативно.

До почивката с пропуски се отчетоха Юруков, бранителя Сашко Александров и Кулибали.

Второто полувреме започна със страхотен удар на Даниел Георгиев, който стреля от 25 метра, но в аут. В 52-ата минута логичното се случи и Черно море вкара втори гол. Алекс шутира от воле, но вратарят изби. Манолов засече от въздуха с левия крак и с прецизен удар прати топката в обратния на стража ъгъл.

В 60-ата минута варненци стигнаха до класическото 3:0. И този гол стана с участието на Алекс и Манолов. Капитанът изведе тарана, който пусна успоредно на голлинията, където Даниел Георгиев засече и прати топката в опразнената врата.

До края на мача “моряците” направиха още няколко пропуска, а Георги Илиев удари греда./БЛИЦ

ИСКРА-СТАЛ – ЧЕРНО МОРЕ 0:3
0:1 Манолов (25), 0:2 Манолов (52), 0:3 Д. Георгиев (60)

Искра-Стал: Гайдукевич, Стинга, Осипенко, Рудак, Тофан, Киликевич (57 - Палю), Журка, Стахив, Бурковский, Хауши, Фещенко (50 - Учинка)

Черно море: Илко Пиргов, Михаил Лазаров (Т. Дяков), Александър Александров, Кулибали, Радослав Бачев, Георги Илиев, Даниел Димов (66 - М. Петков), Даниел Георгиев, Йордан Юруков (55 - Ст. Стоянов), Алекс, Мирослав Манолов

3 - Фаул срещу Алекс
6 - Бачев с отлична намеса. Изчисти топката след грешка на централната двойка бранители. Центрирането на Искра от корнер бе много неточно
10 - Лазаров проби, намери Манолов, който центрирането топката се отби от гърба на играч на Стал
11 - При контраатака Стигна стреля, но много неточно
12 - Центриране на Алекс, защитник чисти
15 - Манолов бе в добра позиция, но топката не стигна до него
20 - Удар на Дани Георгиев след пас на Бачев. Вратарят изби в корнер
25 - ГОООЛ! 1:0 за Черно море, точен е Мирослав Манолов. Алекс центрира от корнер, а Георги Илиев стреля с воле от границата на наказателното поле. Топката рикошира, а Манолов с глава я прати в опразнената врата
27 -
Грубо влизане в краката на Георги Илиев. Жълт картон за Страхив
29 - Удар с глава на Стинга от точката за изпълнение на дузпа, топката мина над вратата
35 - Отлична комбинация между Алекс и Манолов. Юруков получи и стреля с глава, но в страни от вратата
40 - Нов, хубав удар на Георгиев от 25 метра, но в аут
41 - Центриране в наказателното поле на Искра, банителят Александров не игра с топката
42 - Вратарят на молдовците изби топката точно преди Кулибали да отправи удар
43 - Алекс не успя да изведе Александров добре и вратаря изби
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
46 - Хубав удар на Дани Георгиев, вратарят изби. При добавката Юруков стеля добре, но стражът се справи
47 - Осипенко влезе в наказателното поле и стреля, но Пиргов спаси
52 - ГОООЛ! 2:0 за Черно море, точен отново е Манолов. Алекс шутира от воле, но вратарят изби. Манолов засече от въздуха с левия крак и с прецизен удар прати топката в опразнения от стража ъгъл
60 - ГОООЛ! 3:0, точен е Даниел Георгиев. Алекс изведе Манолов, който пусна успоредно на голлинията към Георгиев, който на празна вкара вкара третия гол за "моряците"
64 -
Греда след удар на Георги Илиев
71 - Страхотна изява на Пиргов, след изненадващ удар на Тофан
81 - Шанс за Искра, Пиргов отрази
82 - Георги Илиев намери Манолов, нападателят стреля, но Гайдукевич с плонж изби
88 - Алекс центрира към Илиев, Жоро стреля с глава, но стражът изби в корнер. След изпълнението му Танко Дяков би в аут
90 - Край на мача. Черно море ще играе в третия квалификационен кръг на Лига Европа и ще играе с ПСВ Айндховен.