Черно море разби „Левски“ с 6:1 в 1/4-финален мач за Купата на БФС при юношите старша възраст (родени през 1997 г.) Двубоят се игра във Варна на стадиона под Аспаруховия мост.

Началото не предвещаваше тежка загуба за “сините”, които пропуснаха две изгодни положения. С това се изчерпаха техните възможности, а “моряците” взеха инициативата.

Варненци откриха резултата в 39-ата минута след гол, вкаран от Стефан Иванов директно от корнер. Стоян Илиев удвои в 47-ата минута. “Сините” стигнаха до почетно попадение 3 минути по-късно, използвайки грешка във варненската отбрана.

До края на мача последва голово шоу на домакините. Топреализаторът на Черно море Валентин Йосков вкара дежурните си две попадения – в 55-ата и 60-ата минута. Николай Минков добави още два гола с удари от границата на наказателното поле.