Царско село загуби категорично у дома от Черно море с 1:4 в мач от 29-ия кръг на efbet Лига и ще трябва да се бори за оцеляването си в елита с тимовете на Ботев (Враца) и Дунав. Победата на "моряците", които бяха спечелили вече първото място в група "А" на втората осмица, пък осигури оставането на Етър в елита, тъй като тимът от Велико Търново има предимство в преките двубои с Царско село от редовния сезон. Освен това "болярите" заедно с тима от Варна продължават битката в баражите за Европа.

Гостите откриха резултата с гол на Илиан Илиев-младши (5). Синът на треньора на варненци бе изведен сам срещу вратаря и пусна технично топката покрай него за 0:1. След това Илиан Илиев-младши (19)  се възползва от грешка на Пласид при центриране отляво и с удар от 7-8 метра удвои.

Домакините успяха да намалят чрез Георги Минчев (35-дузпа), който бе фаулиран от Даниел Димов за 11-метровия наказателен удар.

След почивката в 53-ата минута гол за гостите на Матиас Куроьор не бе признат заради нарушение в атака на Димов. Скоро след това Димов свали с глава към непокрития Курьор(60) центриране от фаул и офанзивният футболист вкара отблизо за 1:3.

В 65-ата минута Мартин Кавдански се извиси над всички след центриране от корнер, но ударът му с глава се отби първо в лявата, а после и в напречната греда, отказвайки да посети мрежата на гостите. "Моряците" върнаха "жеста" в 72-ата минута, когато след контраатака Курьор намери Иса, таранът стреля без забавяне от 15-16 метра в напречната греда. Три минути по-късно Черно море остана в намален състав. Мирослав Енчев, който бе влязъл в игра секунди по-рано и бе последен в отбрана, фаулира Симеон Мечев, за което съдията му показа директен червен картон.

С човек по-малко варненци организираха голова атака в 80-ата минута, когато Андраде проби мощно отдясно, нахлу в наказателното поле и подаде към непокрития Курьор, който шутира фронтално от десетина метра, но Пласид спаси. В 82-ата минута Джони Пласид спаси дузпа, изпълнена от Исмаил Иса. Тя бе отсъдена за нарушение на Родригес, който при безобидна ситуация се стовари върху главата на Курьор.

Исмаил Иса (88) все пак се реваншира за пропуска си от бялата точка и след двойно подаване с Курьор оформи крайното 1:4.

След успеха си Черно море събра 47 точки на върха в група "А" на втората осмица и ще продължи борбата за 7-то място, даващо право на плейофен мач за участие в квалификациите на Лига Европа. Царско село остана на третата позиция с 31 точки, колкото има и Етър, но "болярите" завършват втори заради предимството в директните двубои и също продължават в борбата за седмата позиция.

ЦАРСКО СЕЛО - ЧЕРНО МОРЕ 1:4
0:1 Илиан Илиев - младши (5), 0:2 Илиан Илиев - младши (19), 1:2 Георги Минчев (35-дузпа), 1:3 Матиас Курьор (60), 1:4 Исмаил Иса (88)

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на двубоя.
5 - ГОООЛ за Черно море! Синът на треньора Илиан Илиев със същото име бе изведен зад защитата на домакините и с премерен удар даде аванс на гостите за 0:1
13 - Удар на Будинов от близка дистанция бе блокиран
15 - Неточен удар на Исмаил Иса
19 - ГОООЛ за Черно море! Цветомир Панов центрира отляво по земя и вратарят Джони Пласид не се намеси както трябва, пращайки топката право в краката на Илиан Илиев - младши, който вкара втория с гол в мача и удвои аванса на "моряците" - 0:2
25 - Андерсон Кордейро направи самостоятелен пробив отляво и шутира от малък ъгъл, но вратарят Миодраг Митрович спаси и изби в корнер
34 - ДУЗПА за Царско село! Бахамбула центрира отдясно, след което капитанът на гостите Даниел Димов фаулира Георги Минчев
35 - ГОООЛ за Царско село! Потърпевшият Георги Минчев е безапелационен от бялата точка за 1:2
45 - Край на първата част!
....................................................
46 - Начало на второто полувреме
50 -Джони Пласид спаси удар на Патрик Андраде
53 - Гол за гостите не бе признат заради нарушение в атака на Димов срещу Будинов
60 - ГОООЛ за Черно море! След центриране от фаул Димов свали топката за Матиас Курьор, който от близка дистанция вкара за 1:3
65 - Илиан Илиев - младши бе близо до хеттрик, но ударът му премина покрай вратата
67 - Греда за Царско село! След центриране от корнер Мартин Кавдански надскочи всички и отправи удар с глава, а топката се удари първо в страничната, а след това и в напречната греда
73 - Греда за Черно море! Страхотна атака за гостите и удар на Исмаил Иса, който прати топката в напречната греда
75 -   Мирослав Енчев получи директен червен картон секунди след появата си в игра като резерва, след като фаулира откъсващ се съперник
76 - Уесли Ната шутира от прекия свободен удар над вратата
80 - Джони Пласид спасява и предотвратява четвърти гол във вратата си след удар на Матиас Курьор
81 - Дузпа за Черно море за нарушение на Хулио Родригес срещу Курьор
82 - Исмаил Иса пропуска от бялата точка след чудесна намеса на Джони Пласид
88 - ГОООЛ за Черно море! Исмаил Иса се реваншира за пропуснатата дузпа и след двойно подаване с Курьор се разписа за 1:4
90+3 - Букаси шутира от фаул над вратата на домакините
90+4 - Край на мача! Черно море спечели категорично с 4:1 и помогна на Етър да остане в елита.

Съставите
Царско село: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански , 8. Уесли Ната, 10. Георги Минчев (к) , 17. Реян Даскалов (80 11. Илия Джамов), 20. Ивайло Иванов , 21. Румен Гьонов (86 25. Дилян Георгиев), 22. Дилан Бахамбула (46 9. Тома Ушагелов), 44. Хулио Родригес , 91. Мирослав Будинов, 93. Андерсон Кордейро
Резерви: 1. Михаил Иванов, 11. Илия Джамов, 2. Леонардо Фиораванти, 7. Симеон Мечев, 26. Шарлес, 9. Тома Ушагелов, 25. Дилян Георгиев
Треньор: Любослав Пенев

Черно море: 18. Миодраг Митрович, 27. Даниел Димов (к), 5. Стефан Станчев, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов (74 33. Мирослав Енчев ), 7. Патрик Андраде (88 77. Петър Вуцов), 71. Васил Панайотов (73 11.Мехди Букаси), 10. Илиан Илиев , 72. Родриго (77 44.Димитриос Хантакиас), 19. Матиас Курьор (89 16. Денислав Ангелов), 9. Исмаил Иса
Резерви: 26. Иван Дичевски, 33. Мирослав Енчев, 44. Димитриос Хантакиас, 77. Петър Вуцов, 17. Велислав Василев, 11. Мехди Букаси, 16. Денислав Ангелов
Треньор: Илиан Илиев

София, стадион "Царско село"
Съдия: Владимир Вълков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация