Черно море направи 1:1 с втородивизионния Банско в контролна среща. “Моряците” откриха резултата в 36-ата минута чрез Георги Илиев. Капитанът на варненци се оказа сам срещу вратаря след пас на Мирослав Манолов. Банско изравни шест минути преди края, когато Петьо Динков беше точен от дузпа.

Защитникът на Черно море Ивелин Янев получи червен картон в 18-ата минута, но беше заменен от Детелин Димитров.  В последния половин час в игра за “моряците” се появи бразилският нападател Еденилсон Бергонси, който е на проби. За варненци играха и младите таланти Георги Китанов (вратар), Атанас Илиев (нападател) и халфовете Слави Сталев и Бекир Расим.

“Въпреки горещото време играчите се представиха на ниво, като през второто полувреме играха по-добре. Резултатите в тези контроли не са от значение, но определено днес съдиите повлияха на крайния изход. Доволен съм от включването на Еденилсон”, заяви треньорът на Черно море Стефан Генов.