Черно море завърши 1:1 с лидера във втора чешка дивизия Дукла (Прага). За "моряците" това бе трето поредно равенство в проверките им от подготвителния лагер в Турция. Селекцията на Стефан Генов има и една загуба - 0:1 от румънския Университатя (Крайова).

В 14-ата минута Дукла поведе в резултата чрез Якуб Скленарж, който надбяга защитата на Черно море, излезе сам срещу Илко Пиргов и го прехвърли - 0:1.

В 21-ата естонецът Даниил Ратников изравни, след като се оказа най-съобразителен в мелето в наказателното поле на чехите - 1:1.

До края на контролата не липсваха голови положения, но ново попадание така и не падна.

Първи игрови минути за Черно море в подготовката тази зима записа снажният защитник Танко Дяков, който беше на проби в руския ФК Краснодар, но не беше одобрен от треньора Славолюб Муслин. /БЛИЦ

ЧЕРНО МОРЕ - ДУКЛА (Прага) 1:1
0:1 Якуб Скленарж (14), 1:1 Даниил Ратников (21)

Съставът на Черно море: Илко Пиргов, Сашо Александров, Александър Александров, Росен Колев, Марко Тиаго, Димитър Петков, Георги Илиев, Даниел Георгиев, Георги Божилов, Адемар Жуниор, Даниил Ратников (Самуел Камазола, Дончо Атанасов, Мирослав Будинов, Илиян Капитанов, Румен Николов, Михаил Лазаров, Танко Дяков, Станислав Стоянов)