Черно море и Монтана направиха 0:0 в мач от 26-ия кръг на "А" група на стадион “Тича” във Варна. Домакините допуснаха грешна стъпка към четвъртото място, което може да даде евроучастие. Добрата новина за “моряците” е, че и Локо (София) стъпи накриво, след като направи 1:1 като гост на Видима-Раковски. Следващата седмица Локомотив (София) посреща Черно море в директен сблъсък за четвъртата позиция.

Двата отбора изиграха много слабо първо полувреме, в което преобладаваха грешките. Домакините бяха по-активният отбор, но така и не съумяха да стигнат до сериозно голово положение. “Моряците” постоянно натискаха и сипеха топката в наказателното поле, а гостите от Монтана разчитаха предимно на контраатаки.

През втората част отново домакините бяха по-активни, но трудно създаваха чисти голови положения. В 63-ата минута само отличният рефлекс на вратаря на гостите Христо Иванов спаси Монтана от сигурно попадение след топовен изстрел на Даниел Георгиев от границата на наказателното поле. Три минути по-късно Монтана пропусна да поведе в резултата след като играч на гостите от непосредствена близост стреля в тялото на вратаря Пиргов. В 73-ата минута Венци Христов от Монтана пропусна, след като остана сам срещу Илко Пиргов. До края на мача домакините осъществиха силен, но хаотичен натиск и не знаеха как да разпечатат сгъстената защита на гостите. В 83-ата минута Дончо Атанасов получи в наказателното поле, но стреля слабо покрай вратата./БЛИЦ

Черно море - Монтана 0:0

Двубоят по минути
1
9 - центриране в наказателното поле на Монтана, Христо Иванов скача и лови
9 - Марко Тиаго центрира отляво, но защитник изчисти с глава
11 - Дончо Атанасов е изведен отличнов наказателното поле, но е изблъскан с тяло и загуби контрол върху топката
20 - натиск на домакините, не стигат до чисто голово положение
31 - Центиране от фаул в наказателното поле на Монтана, Божилов стреля с глава в аут
35 - нова атака на Черно море, Георги Илиев намира Божилов, но той се забавя и топката му е избита
37 - Нов далечен удар на Божилов, който този път попада право в ръцете Христо Иванов
45 - край на първото полувреме
-------------------------------------------------------
50 - натиск на Черно море, няколко центрирания в наказателното поле, но домакините така и не успяват да отправят удар
57 - подаване към Дончо Атанасов, но в последния момент Муса Гай се намесва и чисти
58__________.jpg смяна в състава на Черно море, на мястото на Димитър Петков влиза Даниел Георгиев
66 - контраатака на Монтана, но Илко Пиргов спаси нахлуване на Чипилов
73 - ПРОПУСК на Монтана, Венци Христов нахлу отдясно в наказателното поле, остана сам срещу Илко Пиргов, но прати топката покрай вратата
83 - ОПАСНОСТ пред вратата на Монтана, Георги Илиев центрира от пряк свободен удар, никой не игра с топката и тя мина покрай гредата, но в аут
90 - 4 минути добавено време
90+1 - пропуск на Дончо Атанасов, който получи в наказателното поле, но стреля покрай вратата
90+3 - Сашо Александров нахлу отдясно в наказателното поле, защитник обаче с шпагат изчисти
90+4 - жълт картон за Педро Андерсон (Монтана)
90+4 - край на мача

Черно море: 26.Илко Пиргов, 25.Сашо Александров, 6.Танко Дяков, 55.Росен Колев (61 - Михаил Лазаров), 21.Георги Илиев, 16.Димитър Петков (58 - Даниел Георгиев), 7.Станислав Стоянов (73 - Камазола), 27.Данийл Ратников, 14.Георги Божилов, 8.Дончо Атанасов, 12.Марко Тиаго
Резерви: 1.Петър Денчев, 5.Камазола, 23.Даниел Георгиев, 20.Михаил Лазаров, 77.Владимир Каптиев, 11.Тодор Колев, 90.Николов

Монтана: 1.Христо Иванов, 4.Муса Гай, 5.Николай Домакинов, 6.Тихомир Трифонов, 14.Антон Личков (76 - Педро), 3.Георги Иванов, 21.Даниел Гаджев, 16.Мичев, 8.Димитър Илиев, 10.Венци Христов (90 - Й. Георгиев), 11.Атанас Чипилов (80 - Атанас Фиданин)
Резерви: 12.Юлиян Левашки, 7.Йордан Георгиев, 18.Атанас Фиданин, 22.Кондев, 19.Венци Алдев, 20.Педро, 23.Гайтанов