Лидерът в efbet Лига Черно море завърши наравно 1:1 срещу Спартак Кострома в третата си контролна от лагера в Турция. За „моряците“ точен бе Атанас Илиев в 26-ата минута, но руският третодивизионен тим изравни в 54-ата минута. Двубоят се игра в две полувремена по 30 минути.

”Моряците” започнаха силно срещата, но до средата на полувремето не успяха да завършат по най-добрия начин своите атаки.

В 18-ата минута Ники Златев и Борис Стойков направиха двойно подаване по десния фланг, като последният напредна към наказателното поле и пусна успореден пас към Атанас Илиев, който стреля с левия крак, но вратаря на руснаците успя да спаси.

В 26-ата минута Пабло Гарсия центрира в наказателното поле, където Атанас Илиев с глава реализира за 1:0.

Кристо Яначков замени Даниел Димов на почивката, а Денислав Стойчев замени Христоян Славков на вратата на „моряците“. В 54-ата минута руският тим изравни с удар от дистанция чрез Александър Сирасхов.

Втората за деня контрола ще се проведе от 15 часа местно време (14 българско) отново на терените на „Голд Сити“. Съперникът на тима на Илиан Илиев ще бъде втородивизионният македонски Беса (Добри дол).

Съставът на Черно море: 84. Християн Славков, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробаров, Борис Стойков, 2. Цветомир Панов, 40. Николай Костадинов, 5. Пабло Гарсия, 39. Николай Златев, 11. Алекс Фернандес, 36. Александър Веселински, 9. Атанас Илиев

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024