Черно море загуби от Дунав (Русе) с 1:2 в контролна среща на стадион „Младост“ във Варна. Така тимът на Илиан Илиев вече има две победи и две загуби в летните си проверки.

Минута преди края на първото полувреме Йордан Димитров стреля опасно от пряк-свободен удар, но вратарят на „моряците“ Християн Славков изби в корнер. След изпълнението му Георги Вълчев с глава успя да открие резултата в полза на Дунав.

В 70-ата минута Николай Златев проби отдясно и сложи топката на главата на Атанас Илиев, който реализира за 1:1. В 75-ата минута Илиев стреля по диагонала, но покрай гредата. В последната минута Калин Георгиев вкара втори гол за Дунав и оформи крайното 2:1 за русенци.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА
Черно море: Християн Славков, Берк Бейхан, Росен Стефанов, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Пабло Гарсия (87-Саймън Савов), Алекс Фернандес, Мишаел Алвес (71-Велислав Василев), Едгар Пашеко, Атанас Илиев, Николай Златев (78-Кристо Яначков).

Дунав: Дамян Дамянов, Стоян Предев , Георги Вълчев, Георги Иванов, Никола Колев, Олег Димитров, Симеон Вешев, Джан Хасан, Мирослав Будинов, Йордан Димитров, Иван Колев

Следете с БЛИЦ: Лятна подготовка 2023