Черно море не успя да победи втородивизионния Нефтохимик при официалното си представяне преди пролетния полусезон. Възпитаниците на Георги Иванов-Гонзо показаха, че все още имат проблем пред гола и така и не намериха пътя към вратата на “шейховете”, а двубоят завърши 0:0. Дебют за варненци направи последното ново попълнение Кристиан Идалго.

Гостите от Бургас излязоха много амбицирани в началото на мача имаха едно изгодно положение, но Васил Калоянов стреля в аут.

Постепенно варненци овладяха средата на терена и на свой ред започнаха да създават опасности пред вратата на Нефтохимик. Миро Манолов Божилов и Георги Илиев имаха по една две възможности да се разпишат преди почивката, но или вратарят Цанков спасяваше или ударите им минаваха в страни от целта.

Още в началото на втората част и резервният вратар на “шейховете” Караманов трябваше да демонстрира класата си при удар с глава на Миро Манолов. Малко по късно Тодор Колев стреля от изгодна позиция в аут, а за финал в последните минути и Ермес Паломино с глава уцели стража, вместо да прати топката в мрежата. Така двата отбора не успяха да си вкарат, а феновете на Черно море не останаха доволни от липсата на класа в атака и множеството пропилени положения.

ЧЕРНО МОРЕ - НЕФТОХИМИК 0:0

Съставът на Черно море: 34.Китанов, 91.Живко Атанасов, 15.Александър Александров, 3.Росен Колев, 8.Комел, 6.Бергонси, 21.Георги Илиев, 14.Георги Божилов, 13.Тодор Колев, 10.Мирослав Манолов, 83.Кристиан Идалго
Резерви: 1.Михайлов, 4.Димитров, 5.Камазола, 7.Расим, 8.Янев, 9.Паломино, 11.Райков, 23.Симеонов, 24.Сталев, 25.Сашо Александров, 26.Радев, 30.Капитанов, 77.Митев

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА