В мач от 3-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години Черно море се наложи с убедителното 7:0 при гостуването си на Етър на стадион "Ивайло".

Талантите от Варна започнаха двубоя със самочуствие и още в 3-ата минута юношеският национал Илиян Капитанов откри резултата с отличен самостоятелен пробив. В 11-ата отново след негов удар топката се отклони от тялото на защитник за 2:0. Интригата в срещата отпадна окончателно в 37-ата минута, когато Исмет Мурадов направи преднината на "моряците" класическа - 3:0.

След почивката гостите с треньор Венци Маринов отново тотално доминираха и в 50-ата минута Георгиев покачи на 4:0, а безспорният №1 в мача Капитанов довърши "виолетовите" с нови 3 попадения, оформяйки крайното 7:0.

Така Черно море продължи победната си серия и е едноличен лидер в класирането с пълен актив от 9 точки след 3 кръга и голова разлика 10:0. Както е известно, в миналия кръг "моряците" взеха трите точки от Левски, след успех край Аспаруховия мост с 1:0 след попадение на бразилската звезда Марио Жардел.

БЛИЦ припомня, че от този сезон няма Дублираща група, а клубовете имат право да пускат в игра в мачовете от юношеската дивизия и четирима футболисти над 19 години.