В морското дерби от 4-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години юношите старша възраст на Черно море надиграха връстниците си от Черноморец с 2:1.

Двубоят започна отлично за гостите и те поведоха в резултата още в 5-ата минута. Това стъписа "моряците", които така и не можаха да намерят верния ритъм през първото полувреме. След почивката домакините излязоха коренно преобразени и стигнаха до пълен обрат. Още в 47-ата минута Кристиян Димитров изравни след асистенция на плеймекъра Бекир Расим, а в 65-ата Атанас Илиев отбеляза победното попадение след пас на Костадин Иванов - 2:1.

Треньорския тандем на "моряците" Тошко Каменов – Валентин Станчев изрази задоволството си от играта през втората част и огорчението си от слабото и неадекватно съдийство на реферите от Русе. В следващия кръг на 5 септември Черно море гостува на Локомотив (София). Воденият от Антон Спасов Черноморец пък приема Сливен. Срещата е насрочена за 5 септември (понеделник) от 16:30 часа.

Съставът на Черно море: Николай Кирчев, Костадин Иванов, Йордан Иванов /46-Слави Сталев/, Георги Радев, Александър Милев, Никола Найденов, Петър Михайлов /46-Станимир Николов/, Бекир Расим, Кристиян Димитров, Виктор Митев /70-Митко Митков/, Атанас Илиев /80-Цветан Караколев/