Черно море постигна победа в последното си домакинство за сезона. "Моряците" се наложиха с 3:0 над Ботев на "Тича" в мач от 34-ия кръг на "А" група. Точни за победителите бяха Бакари през първата част и Георги Илиев и Матиас Курьор през втората.

Домакините започнаха по-активно срещата и можеха да открият резултата още в 4-ата минута. Бакари получи пас отляво и без да се бави шутира, но топката срещна напречната греда на вратата на Голас. Последва добра възможност за Ботев, но Божидар Васев не успя да преодолее Георги Китанов.

В средата на първото полувреме "моряците" поведоха в резултата. Бакари засече с глава центриране на Георги Илиев от фаул и реализира. До края на полувремето не паднаха повече попадение и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на варненци.

В началото на второто полувреме Ботев бе близо до изравнителен гол, но след удар на Серкан Юсен топката мина на сантиметри от вратата на Китанов. Девет минути по-късно Черно море нанесе своя втори удар. Клок намери Георги Илиев в противниковото наказателно поле, капитанът на "моряците" финтира Йордан Христов и с техничен удар не остави шансове на Голас.

Десет минути след попадението Божидар Васев имаше възможност да намали резултата, но стреля неточно от изгодна позиция и топката излезе в аут.

Две минути преди края на редовните 90, Матиас Курьор открадна една топка от Филип Филипов на центъра, напредна и прехвърли излезлия да го пресрещне вратар Виктор Голас, оформяйки крайния резултат с последния си гол за "моряците" мач на "Тича". Както е известно, играчът от Мартиника напуска варненци през лятото.

Във временното класиране Черно море заема шесто място с актив от 38 точки. Ботев е седми с 30 пункта.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ 3:0
1:0 Бакари (25), 2:0 Илиев (59), 3:0 Kурьор (88)

Мачът по минути:

4 - Бакари от Черно море нацелва горната греда на вратата на Голас с силен шут от въздуха.
25 -
 Гоол за Черно море! Бакари засече с глава центриране на Илиев и открива резултата.
31 - Неделев стреля от пряк свободен удар, но Голас улавя.
45+2 - Край на първата част!
-------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
50 - Серкан Юсеин можеше да изравни, но след удара му топката мина покрай вратата на Китанов.
59 -  Гоол за Черно море! Георги Илиев удвоява с прекрасен фалцов удар.
69 - Васев пропуска да намали резултата, след като стреля неточно от добра позиция.
88 -   Гоол за Черно море! Курьор излезе сам срещу Голас и с прехвърлящ удар прави резултата класически.
90+4 - Край на мача!

Черно море: 33.Георги Китанов, 4.Михаил Венков jalt.jpg, 22.Пламен Николов, 15.Траян Траянов, 10.Марк Клок, 3.Даниел Георгиев, 8.Стенио, 21.Георги Илиев (74 smqna.jpg Вълчанов), 13.Симеон Райков (64 smqna.jpg Романов), 19.Матиа Курьор , 9.Бакари  (76 smqna.jpg Петков)
Резерви: 40.Александър Чанович, 23.Мамуту Кулибали, 7.Мартин Костадинов, 35.Иван Вълчанов, 77.Андреас Васев, 73.Владислав Романов, 11.Живко Петков
Треньор: Никола Спасов

Ботев: 1.Виктор Голас, 28.Филип Филипов, 3.Радослав Апостолов (71 smqna.jpg Георгиев), 18.Радослав Терзиев, 11.Йордан Христов, 24.Лазар Марин, 17.Лъчезар Балтанов (81 smqna.jpg Рамадан), 88.Милен Гамаков, 20.Серкан Юсеин jalt.jpg, 8.Тодор Неделев, 16.Божидар Васев
Резерви: 21.Мартин Димитров, 6.Даниел Златков, 19.Борис Тютюков, 22.Милко Георгиев, 13.Исмет Рамадан, 5.Кристиан Димитров, 9.Емил Камберов
Треньор: Николай Костов

Стадион: "Тича"
Съдия: Мартин Стоименов

Жълт картон: Михаил Венков (Черно море); Юсеин (Ботев)

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!