Черно море отстрани Созопол от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. Двубоят, който се игра пред около 300 зрители на „Созопол Арена“, приключи с успех за „моряците“ с 2:0.

В 42-ата минута Живко Петков даде преднина на варненци, след разбъркване в наказателното поле на Созопол и удар на Матиас Курьор.

Преди това "моряците" изпуснаха няколко добри положение чрез Дос Сантос, Бургхарт и Симеон Райков.

И през второто полувреме гостите диктуваха играта. В 82-ата Черно море затвърди победата си с още един гол, вкара го Мирослав Манолов.

”Доволен съм и от резултата и от играта. Създадохме много голови положения, но реализирахме само две. Дадох възможност за изява на играчите, които по рядко влизат в игра и съм доволен от старанието им. В турнира за Купата смятам, че силите са изравнени, тъй като в следващия етап се играе на разменено гостуване”, коментира след мача наставникът на Черно море Никола Спасов.