Черно море спря Левски по потя им към евротурнирите. “Моряците”, които нямат загуба на своя терен направиха 1:1 с шампиона, който не се възползва от подаръка на ЦСКА и остава четвърти в класирането. Георги Божилов и Владимир Гаждев вкараха двете попадения в началото и края на мача.

Левски започна по-добре, като още във 2-ата минута Пиргов изби опасен удар на Телкийски, а при добавката Петраш би в аут. След десетата минута домакините не само изравниха играта, но и започнаха да доминират. В 11-ата Борносузов би от фаул в стената, а Адемар не успя при добавката. Веднага след това опитният халф центрира, но защитата на “сините” се справи.

Бранителите обаче изпуснаха Георги Божилов в 18-ата минута и младият нападател засече центриране от корнер на Борносузов и откри резултата – 1:0 за Черно море. Веднага след гола последваха пропуски на централния защитник Александър Александров и Йордан Юруков.

В 38-ата минута треньорът на “моряците” Велизар Попов извърши принудителна смяна. Единственият му здрав нападател и голмайстор в мача Георги Божилов получи травма и на мястото му се появи младокът Тодор Колев. До края на първото полувреме Левски стигна само до едно разбъркване в наказателното поле, а Черно море продължи да натиска съперника.

След почивката “сините” заиграха по-концентрирано, но центриранията на Йовов така и не стигаха до съотборниците му. В 61-ата минута Бижутера бе съборен на границата на наказателното поле, но съдията не даде нито фаул, нито дузпа.

В 55-ата минута се стига до размяна на удари. Йовов фаулира грубо Даниел Димов. В този момент Танко Дяков и Веселин Минев започнаха да се удрят. Страстите утихнаха, а защитниците получиха жълти картони.

Левски стигна до гол в 83-ата минута. Владимир Гаджев засече топката на около 35 метра от вратата и със силен удар направи 1:1.