Черно море се върна на третото място в класирането, след като победи Локо (Мз) с 3:1 като гост. “Моряците” имат точка повече от Локо (Сф) и две повече от петия Литекс и ако запазят мястото си в класирането ще изпълнят целта на собствениците да играят в евротурнирите.

Първото полувреме бе равностойно, а двата тима създадоха по едно-две положения. В 42-ата минута Черно море стигна до гол. Манолов напредна и от границите на наказателното поле със силен удар вкара за 0:1.

Малко след подновяването на играта в 58-ата минута Алекс изведе Юруков срещу Левашки и халфът с хубав удар удвои. Две минути по-късно Локомотив върна едно попадение чрез Саша Симонович.

В 65-ата минута обаче Йордан Юруков реши мача с трети гол за гостите. Той получи в малкото наказателното поле и оставен сам прати топката във вратата./БЛИЦ

ЛОКО (Мз) – ЧЕРНО МОРЕ 1:3
0:1 Манолов (42), 0:2 Юруков (58), 1:2 Симонович (60), 1:3 Юруков (65)

Локомотив: 21.Левашки, 20.Филипов (46 - Анев), 2.Рачка, 25.Трифонов, 4.Христозов, 3.Симоеш, 7.Страти Илиев, 10.Симонович, 17.Тодоров, 18.Лоттас (70 - Фаусто), 11.Георгиев

Черно море: 1.Илчев, 20.Лазаров (78 - Дяков), 15. Ал. Александров, 4.Бачев, 8.Борносузов, 84.Кулибали, 7. Стоянов (80-Димов), 23.Д. Георгиев, 10.Алекс, 77.Юруков (76 - Какалов ), 31. Манолов

Стадион: “Локомотив” – 200 зрители
Съдия: Ивайло Стоянов
Жълти картони: Георгиев, Лоттас, Тодоров, Симоеш (Л), Кулибари, Бачев (Ч)

Локо (Мз) - Черно море по минути с БЛИЦ!

1 - Начало на мача
3 - Пропуск за Локомотив. Симонович изпълни фаул, Илчев не се намеси добре. При добавката Симоеш би в аут
9 - Играта е равностойна, липсват интересните положения
10 - Хубав удар на Страти Илиев излиза в аут
13 - Грешка на Илчев, който изпусна една топка и тя излезе в корнер. След изпълнението му не се получи нищо интересно
16 - Първо положение за Черно море, Юруков стреля от 7-8 метра, но над вратата
20 - Трифонов върна лошо към Левашки, Манолов пресече паса и пусна топката към вратата, но мина по голлинията и бе изчистена от Филипов
25 - Алекс получи контузия след сблъсък, но ще продължи в мача
30 - Алекс опита да изведе Манолов, но бранител пресече паса
41 - Удар на Кулибари, Левашки спаси
^http://akademik-sofia.com/e107_images/custom/birs.gif^  42 - ГОООЛ! 1:0 за Черно море. Манолов напредна и от границите на наказателното поле със силен удар вкара за 0:1.
45 - Край на първото полувреме
46 - Начало на второто полувреме
51 - Лотта изпълни фаул, защитата на Черно море изби
52 - Сблъсък между Кулибари и Борносузов. Борносузов смени фланелката си преид да се върне в игра, защото предишната се напои с кръв
57 - Страти Илиев получи пети жълт картон и пропуска мача с Локо (Сф)
^http://akademik-sofia.com/e107_images/custom/birs.gif^  58 - ГОООЛ! 2:0 за Черно море. Алекс изведе Юруков сам срещу Левашки и халфът прати топката покрай вратаря в мрежата
^http://akademik-sofia.com/e107_images/custom/birs.gif^  60 - ГОООЛ! Локомотив намалява на 1:2. Симоеш центрира, а Илчев спаси два удара. Топката попадна на крака на Саша Симонович и опитният халф намали резултата
63 - Уникален пропуск на Манолов. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря, но би в аут
^http://akademik-sofia.com/e107_images/custom/birs.gif^  65 - ГОООЛ! 3:1 за Черно море. Юруков получи в малкото наказателното поле и оставен сам прати топката във вратата