ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Черно море надви Ботев (Пловдив) с 2:1 на стадион "Тича" в мач от междинния 11-и кръг на efbet Лига. Атанас Илиев (19) вкара победния гол за "моряците", които се доближиха само на точка от лидера Локомотив (Пловдив), който утре вечер гостува на шампиона Лудогорец.

Домакините натиснаха веднага след първия съдийски сигнал и в 13-ата секунда Александър Василев шутира от дистанция, а топката срещна напречната греда. В 8-ата минута Атанас Илиев изведе Мазир Сула, който напредна в наказателното поле, след което пусна остър пас, който обаче бе пресечен от Даниел Кайзер.

Усилията на "моряците" дадоха резултат в 19-ата минута, когато Атанас Илиев получи страхотен шанс след груба грешка на защитник на Ботев. Нападателят на Черно море запази хладнокръвие и с едно докосване изстреля топката във вратата на гостите за 1:0. Ситуацията бе разгледана от ВАР за евентуална засада, но голът бе потвърден.

В 25-ата минута Александър Василев центрира от левия фланг, а на близката греда изскочи Атанас Илиев, който стреля от трудна позиция с глава и топката не мина далеч от целта. Осем минути по-късно Едгар Пашеко бе намерен в наказателното на гостите, но ударът му бе отразен от Даниел Кайзер. До края на първото полувреме повече голове не паднаха и възпитаниците на Илиан Илиев се оттеглиха на почивка с гол аванс.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Две минути след почивката Едгар Пашеко стреля, но бе блокиран. Топката обаче стигна до Пабло Гарсия, а неговият шут бе спасен от стража на гостите. "Моряците" продължиха да доминират и в 64-ата минута Мазир Сула реши да опита късмета си с изстрел извън наказателното поле, но не намери целта. Десет минути по-късно Атанас Илиев бе близо до втори гол след добро центриране на Мазир Сула. Нападателят на "моряците" стреля директно от воле, но Даниел  Кайзер спаси с добра намеса.

В 83-ата минута гостите пропуснаха чудесна възможност за изравняване. След разбъркване в пеналтерията Точукву Ннади не успя да завърши атаката на "канарчетата" заради доброто излизане на Иван Дюлгеров. Три минути преди края на редовното време Даниел Кайзер не успя да избие добре топката при центриране към Атанас Илиев. Топката стигна до Влатко Дробаров, който обаче не успя да я прати в опразнената врата от малък ъгъл.

След успеха си Черно море събра 27 точки на второто място и е само на точка от върха. Ботев (Пловдив) е на 12-ата позиция с 9 точки.

В следващия кръг за „моряците“ предстои гостуване на Локомотив (София) на 1 октомври от 17:45 часа. „Жълто-черните“ пък ще приемат Берое в дербито на Тракия на 30 септември от 20:00 часа.

ЧЕРНО МОРЕ – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:0
1:0 Атанас Илиев (19)

По-важното от двубоя по минути:
1 - Начало на срещата.
1 - ГРЕДА за Черно море! Още в 13-ата секунда Александър Василев получи топката пред наказателното поле и с мощен шут разстресе напречната греда.
8 - Даниел Кайзер спаси с крак удар от малък ъгъл на Мазир Сула, който нахлу отдясно в наказателното поле и стреля по земя.
9 - Удар на Александър Василев мина над вратата на гостите.
19 - ГОООЛ за Черно море! Антоан Конте допусна топката да мине покрай него и да стигне до Атанас Илиев, който се оказа на чиста позиция в наказателното поле и безпощадно порази вратата на един от бившите си отбори за 1:0.
25 - Василев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, откъдето голмайсторът на Черно море стреля с глава, но топката мина покрай левия страничен стълб.
30 - Пабло Гарсия опита мерника си от средна дистанция, но топката мина встрани от вратата на Кайзер.
33 - Вратарят на Ботев отново направи решително спасяване, след като Гарсия отне топката от Джеймс Ето'о и пусна извеждащ пас за Едгар Пашеко, който бе вляво от вратата на гостите и шутира, но полският вратар изби топката.
45+2 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Виктор Попов центрира отдясно и топката стигна до Пашеко, който стреля, но ударът му бе блокиран.
48 - Удар на Александър Василев бе спасен от Даниел Кайзер.
64 - Мазир Сула проби през центъра и стреля извън границата на наказателното поле, но топката мина над вратата на гостите.
69 - Константинос Балоянис отправи неточен удар с глава.
74 - Мазир Сула центрира много добре отдясно, а Атанас Илиев засече с воле, но вратарят на гостите изчисти топката в корнер.
83 - Ботев можеше да изравни, но в крайна сметка топката бе изчистена далеч от вратата на Иван Дюлгеров, който не се наложи да прави спасяване.
87 - Влатко Дробаров пропусна на празна врата от малък ъгъл.
90+3 - Край на мача! Черно море надви Ботев (Пловдив) с 1:0 и се доближи на точка от върха.

Черно море:  25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров , 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (К), 5. Пабло Гарсия (6227. Даниел Димов), 19. Александър Василев (6211. Алекс Фернандес), 23. Едгар Пашеко (9332. Мартин Дичев), 8. Мазир Сула (78' - 35. Арлинд Дакай), 9. Атанас Илиев  (9333. Мишаел Алвес)
Резерви: 84. Християн Славков, 27. Даниел Димов, 11. Алекс Фернандес, 35. Арлинд Дакай, 17. Мартин Милушев, 32. Мартин Дичев, 33. Мишаел Алвес, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов
Треньор: Илиан Илиев

Ботев (Пловдив): 92. Даниел Кайзер, 5. Йонас Тамм , 9. Мартин Секулич  (5531. Уме Емануел), 10. Ивелин Попов (К), 15. Джеймс Ето’о (8679. Атанас Чернев), 16. Самюел Акере (5517. Николай Минков), 19. Антоан Конте , 20. Антонио Перера (7328. Янис Карабельов), 21. Точукву Ннади , 38. Константинос Балоянис, 88. Красиан Колев (5514. Фаустас Степонавичус)
Резерви: 77. Стефан Смъркалев, 14. Фаустас Степонавичус, 17. Николай Минков, 25. Станислав Работов, 26. Амаду Думбоуя, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 31. Уме Емануел, 79. Атанас Чернев
Треньор: Душан Керкез

Стадион: "Тича"
Съдия: Георги Гинчев

Еfbet Лига - сезон 2023/2024
Класирането в Efbet Лига

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!