Черно море победи с 3:1 “Левски” в дербито на Елитната група за юноши (до 19 години). След 25-тия кръг Литекс води с 3 точки пред “сините”, а и има мач по-малко. “Оранжевите” юноши спечелиха с 4:0 като гост срещу “Ботев” (Пловдив).

Мустафа Мустафа откри за Черно море в 3-ата минута, а Георги Радев покачи на 2:0 в 20-ата. В началото на второто полувреме Борислав Цонев намали на 1:2, а в 61-ата за игра с ръка беше отсъдена дузпа за “Левски”. Борислав Цонев стреля от бялата точка, но стражът на варненци Християн Христов спаси. В 74-ата минута плеймейкърът на Черно море Бекир Расим от фаул оформи крайното 3:1. След успеха варненци са вече на 4 точки от втория “Левски”.

Славия почива

Класиране след 25 кръг: 1.Литекс 55 точки (мач по-малко), 2.Левски 52, 3.Черно море 48, 4."Ботев" (Пловдив) 41, 5.ЦСКА 38 и други.