Талантите на Черно море (родени 2001 година) победиха с 1:0 "Ботев" (Пловдив) на финала на шестото издание на силния детски футболен турнир в Сопот. Младите “моряци” надиграха “канарчетата” и спечелиха трофея.

Единствения гол в срещата отбеляза Иван Иванов през първото полувреме, след асистенция на Мартин Минчев. След почивката Минчев нацели гредата, а освен това изпусна и още две чисти положения. Близо до попадение бе и Велислав Василев. Така възпитаниците на Тодор Каменов и Мартин Христов, освен купата за първото място, си осигуриха и участие на мини-световното първенство в тази възраст „Готиа Къп“ 2015, което ще се проведе през юли в шведския град Гьотеборг. Мартин Минчев пък спечели приза за голмайстор на турнира.