Черно море победи с 5:3 Славия в зрелищен мач от 15-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Така "моряците" се озоваха на второто място зад лидера Литекс.

Юношите на Черно море взеха инициативата още в самото начало на двубоя и пропуснаха няколко изгодни положения. Така се стигна до 17-ата минута, когато след изненадващ далечен удар "белите" поведоха в резултата. В 42-ата мин влезлият като резерва Васил Тачев бе най-съобразителен в поредното меле и изравни - 1:1.

В началото на второто полувреме Славия стигна до втори гол след колективна грешка на защитата и вратаря, но в ответната атака юношеският национал Илиян Капитанов изравни от дузпа. В 54-ата "белите" поведоха за трети път, но 5 минути по-късно Васил Тачев възстанови равенство с плътен далечен шут - 3:3.

В 60-ата Капитанов елегантно покачи на 4:3, а малко след това трети негов гол бе отменен заради засада. Последва истинска канонада пред вратата на Славия, като два пъти топката се отбиваше в гредите. Интригата бе убита в 87-ата минута, когато за 5:3 се разписа опитният Владко Костадинов, който в този мач взе участие за юношите на Черно море.
Наставникът на победителите Венци Маринов изрази задоволството си от успеха и поздрави момчетата за показания характер.

Съставът на Черно море: Радослав Русев, Николай Димитров (89-Добромир Николов), Иван Георгиев, Исмет Мурадов, Свилен Петков, Илия Стоев, Вилиян Николов (30-Васил Тачев), Симеон Михайлов, Владко Костадинов, Любомир Михалев, Илиян Капитанов (88-Петър Петров)