Монтана разби Черно море с 3:1 в мач от 6-ия кръг на "А" група. По този начин селекцията на Атанас Джамбазки измести "моряците" от 11-ото място във временното класиране.

Още в 25-ата минута гостите от Варна останаха с човек по-малко, след като съдията Ивайло Стоянов изгони Мирослав Манолов с директен червен картон. Нападателят на Черно море влезе грубо в краката на Веселин Цветковски, след което вратарят на домакините беше откаран с линейка към болницата.

Мястото под рамката зае конгоанецът Кололо Мисенду Мину, а гостите от Варна заиграха с 10 човека, което даде предимство на Монтана. Избраниците на Джамбазки се възползваха от численото си превъзходство, но едва през второто полувреме. В 51-ата минута полузащитникът Йордан Тодоров центрира в наказателното поле на "моряците" и Мартин Ковачев успя да засече топката с глава, откривайки резултата - 1:0.

В 60-ата Йордан Тодоров пропусна да удвои, но това се случи в 73-ата, когато появилият се на смяна в началото на втората част Димитър Воденичаров направи 2:0. Нападателят отправи прехвърлящ удар, който влетя в мрежата на младия Георги Китанов.

Само 2 минути по-късно друга резерва на Монтана - Деян Христов, направи резултата класически - 3:0, разписвайки се от близко разстояние.

След това домакините намалиха оборотите, което позволи на "моряците" да стигнат до почетно попадение. Вкара го капитанът Георги Илиев в 87-ата минута. Това беше едва второто попадение на Черно море в изминалите 6 мача от началото на първенството. Загубата пък е трета за "моряците", които вече са на 12-ото място със скромните 5 точки в актива си.

МОНТАНА - ЧЕРНО МОРЕ 3:1
1:0 Мартин Ковачев (51), 2:0 Димитър Воденичаров (73), 3:0 Деян Христов (75), 3:1 Георги Илиев (87)

Двубоят по минути
25 - 4erven_1.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Черно море остава с 10 човека. Мирослав Манолов е изгонен с директен червен картон заради грубо влизане с бутоните напред, закачайки главата на вратаря на Монтана Веселин Цветковски.
25 - Цветковски не може да продължи участие в мача, откаран е в болница.
27 - Силен изстрел на Георги Пашов, топката прелита опасно покрай вратата на "моряците".
30 - Нов удар на Георги Пашов, Китанов лови.
45 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Смяна за домакините. Димитър Воденичаров влиза в игра, Димитър Петков е напуснал терена.
51 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Монтана! Мартин Ковачев се разписва с глава, засичайки центрираната от Йордан Тодоров топка.
60 - Удар на Йордан Тодоров, топката преминава над вратата на гостите.
65 - smqna.jpg Треньорът на Монтана Атанас Джамбазки извършва последната си смяна. Йордан Тодоров отстъпва мястото си на Деян Христов.
70 - smqna.jpg Първа смяна за гостите от Варна. Християн Попов отстъпва мястото си на Стамен Ангелов.
73 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Монтана! Димитър Воденичаров прехвърля Китанов и топката попада в мрежата на госитите.
75 - topka.jpg ГОЛ! Трето попадение във вратата на Черно море, Монтана вече води с 3:0! Деян Христов също успява да се разпише, наказвайки Китанов от близко разстояние.
87 - topka.jpg ГОЛ! Георги Илиев отбелязва почетно попадение за Черно море, 3:1 за Монтана.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Монтана победи Черно море с 3:1.

МОНТАНА:
1.Веселин Цветковски (26-12.Кололо Мисенду Мину), 17.Георги Пашов, 20.Мартин Ковачев, 25.Милен Лахчев, 14.Антон Личков, 16.Димитър Петков, 2.Георги Мечечиев, 7.Йордан Тодоров (65-18.Деян Христов), 22.Антон Костадинов, 8.Димитър Илиев, 9.Мирослав Антонов
Резерви: 12.Кололо Мисенду Мину, 6.Мартин Сечков, 4.Виктор Дениран, 11.Атанас Чипилов, 10. Петър Петров, 18.Деян Христов, 26.Димитър Воденичаров
Треньор: Атанас Джамбазки

ЧЕРНО МОРЕ: 33.Георги Китанов, 12.Мартин Дечев, 91.Живко Атанасов, 18.Ивелин Янев, 15.Александър Александров, 23.Симеон Симеонов, 9.Ермес Паломино, 21.Георги Илиев, 14.Георги Божилов, 19.Християн Попов (70-20.Стамен Ангелов), 10.Мирослав Манолов
Резерви: 22.Пламен Колев, 25.Сашо Александров, 20.Стамен Ангелов, 30.Илиян Капитанов, 7.Бекир Расим, 99.Атанас Илиев, 11.Дончо Атанасов
Треньор: Стефан Генов