Третият във временното класиране на Североизточната "В" група Черноморец (Балчик) завърши 1:1 с молдовския елитен тим ФК Динамо-Ауто в първия мач на международния турнир по футбол "Балчик къп", който се провежда на терените в курорта Албена. И двете попадения паднаха след почивката. Гостите откриха в 50-ата минута, а само 5 минути по-късно балчиклии възстановиха равенството. Автор на попадението стана бившият футболист на Добруджа Ивайло Лазаров, който през януари се присъедини към тима на Георги Иванов-Геша.

В турнира участват съставите на ФК Динамо-Ауто (Молдова), Локомотив (Мездра), "Ботев" (Нови Пазар) и домакините от Черноморец (Балчик).

Следващите мачове от програмата са на 7 февруари. В 14:30 часа Черноморец (Балчик) и "Ботев" (Нови Пазар) играят на терена на "Спорт палас", а по същото време Локомотив (Мездра) излиза срещу Динамо-Ауто (Молдова) в Албена.