Черноморец победи енигмата Ботев 2:0 в среща от десетия кръг на “А” група. Въпреки мистериите около клуба, пловдивчани се представиха доста прилично срещу отбора, който оглави класирането преди утрешния мач на ЦСКА. За успеха на “акулите” се разписаха Хектор Гонзалес и Костадин Дяков.

Треньорът на Ботев заложи на 9 чужденци в състава си, а единствените българи бяха Григоров и капитана Караманов.

Още в 9-ата минута мачът бе решен, след като Траян Дянков бе фаулиран в наказателното поле. От бялата точка Хектор Гонзалес откри – 1:0. Тимът на Краси Балъков продължи да доминира на терена. В 34-ата минута стигна до втори гол, дело на Костадин Дяков, който с далечен удар направи 2:0.

През второто полувреме “акулите” се отпуснаха срещу последния в класирането. Това позволи на играчите на Ботев да създадат няколко положения. В 59-ата минута Ребека дори удари греда.