Черноморец победи Миньор с 3:1 в последен мач от 26-ия кръг на "А" група. С трите точки "акулите" вече имат 44, но остават на шестото място, на 2 от петия Славия и на три от Левски. Миньор е на 8-ата позиция с 38 точки.

Точни за домакините бе на два пъти Адриан Фернандес и Педриня, а почетното попадение за гостите от Перник бе дело на влезлият като резерва Димитър Илиев.

Още в 11-ата минута домакините откриха резултата. Пламен Крумов получи топката по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Адриан Фернандес с глава прати топката неспасяемо в десния ъгъл на вратата.

В края на първото полувреме Черноморец поведе с 2:0. Педриня отбеляза страхотен гол от пряк свободен удар, като стреля точно под гредата, на половин метър от сглобката, и макар Ивайло Иванов да се разтегна максимално, нямаше шанс да спаси.

В 55-ата минута “акулите” направиха 3:0. Адриан Фернандес получи топката на границата на наказателното поле от Пламен Крумов, и я пусна покрай Ивайло Иванов.

В 66-ата минута Миньор върна един гол, след като Костадин Марков центрира от пряк свободен удар, а Митко Илиев се извиси над всички и с глава намали на 1:3./БЛИЦ

Мачът по минути с БЛИЦ
1 – Начало на мача
11 - ГОООЛ!! Черноморец открива резултата. Адриан Фернандес бележи с глава след центриране отдясно на Пламен Крумов.
16 - Пропуск на Мартин Тошев. Нападателят изкочи зад гърба на Даниел Златков след центриране на Пламен Крумов, но стреля над вратата на Миньор
25 - Пламен Крумов от Миньор от неудобна позиция стреля покрай вратата на Борел.
27 - Нов пропуск на Мартин Тошев. След центриране отляво на Фернандес Тошев с глава стреля право в Ивайло Иванов.
39 - Ивайло Иванов пресече извеждащо подаване към Йохен Зайц, който излизаше сам срещу вратаря на Миньор.
45 - Една минута добавено време.
45+1 - ГОООЛ!!! Черноморец вкара втори гол. Педриня се разписа след фаул вляво от наказателното поле на Миньор. Топката прехвърли вратаря Ивайло Иванов.
45+2 - Край на първото полувреме
------------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
50 - хубав удар на Петър Петров от наказателното поле, но праща топката в аут
55 - ГООЛ за Черноморец, голмайстор Адриан Фернандес, който получи подаване от Пламен Крумов, Фернандес излезе зад гърба на защитата на Миньор и пусна топката покрай вратаря
58 -
смяна в състава на Миньор, на мястото на Младен Стоев влиза Димитър Илиев
60 - смяна в състава на Черноморец, на мястото на Мартин Тошев влиза Матиас Морис
60 - смяна в състава на Черноморец, на мястото на Пламен Крумов влиза Ектор Гонсалес
66 - ГООЛ за Миньор, голмайстор Димитър Илиев, който с глава засече центриране от пряк свободен удар на Костадин Марков
70 -
смяна в състава на Миньор, на мястото на Павле Делибашич влиза Костадин Хазуров
73 - смяна в състава на Черноморец, на мястото на Адриан Фернандес влиза Кристиян Мускалу
84 - шут на Горан Янкович от Миньор в наказателното поле, но от легнало положение праща топката в аут
86 - хубав удар на Любомир Витанов, но топката минава над вратата
89 - страхотен шут на Матияс Морис, но топката излиза покрай гредата
90 - край на мача

Черноморец – Миньор (Перник) 3:1
1:0 Адриан Фернандес (11), 2:0 Педриня (45+1), 3:0 Адриан Фернандес (55), 3:1 Димитър Илиев (66)

Черноморец: 33.Паскал Борел, 18.Йохен Зайц, 2.Траян Дянков, 4.Енис Хайри, 6.Орлин Старокин, 14.Рикардо Андре, 8.Марсио Нуньо, 23.Педриня, 9.Адриан Фернандес (73 - Мускалу), 13.Мартин Тошев (60 - Матияс Морис), 25.Пламен Крумов (60 - Ектор Гонсалес)
Резерви: 12.Колев, 20.Гонсалес, 10.К. Дяков, 21.Морис, 7.Кардосо, 26.Терзиев, 17.Мускалу
Старши треньор:  Красимир Балъков

Миньор (Перник): 99.Ивайло Иванов, 2.Васил Божиков, 3.Адриан Олегов, 6.Даниел Златков, 7.Младен Стоев (58 - димитър Илиев), 8.Николай Харизанов (46 - Петър Петров), 18.Горан Янкович, 24.Любомир Витанов, 31.Павле Делибашич (70 - Костадин Хазуров), 32.Костадин Марков, 77.Пламен Крумов
Резерви: 91.Чворович, 14.Цветков, 17.Николов, 19.Петров, 21.К. Хазуров, 28.Иванович, 41.Илиев
Старши треньор:  Антон Велков