Черноморец победи ЦСКА с 2:0 в последния мач за сезона, който бе изгледан от 12 хиляди зрители. Адриан Фернандес и Ектор Гонзалес вкараха двете попадения на стадион “Лазур”. В същото време “армейците” бяха без повечето си титуляри и чужденците, които са във ваканция. В групата на Адалберт Зафиров имаше осем юноши, двама от които титуляри.

Преди началото на мача капитанът на “червените” Тодор Янчев получи купата за столичен първенец, а този на “акулите” Пламен Крумов получи плакет, тъй като изигра последния си мач.

Черноморец откри още в 7-ата минута, когато Адриан Фернандес проби през Павел Виданов и Кристиан Велинов и вкара за 1:0. ЦСКА така и не успяваше да върне попадението, въпреки повечето атаки, които създаде. Едва в 43-ата минута гостите изравниха чрез Николай Манчев, но попадението бе отменено заради засада.

Отново в седмата минута, но на второто полувреме “акулите” направиха 2:0. Пламен Крумов изведе Ектор Гонзалес, който вкара красиво попадение в 52-ата минута.

След гола ЦСКА доминираше на терена, но така и не стигна до гол. Опитите на Спас Делев и юношата Владимир Бахъров бяха отразени с вещина от Стоян Колев. В края на мача друг юноша на “червените” Мартин Тошев, който играе за Черноморец отправи два удара, но Здравко Чавдаров се справи.

ЧЕРНОМОРЕЦ – ЦСКА 2:0
1:0 Фернандес (7), 2:0 Гонзалес (52)

Черноморец: 12.Стоян Колев, 18.Йохен Зайц, 2.Траян Дянков, 4.Енис Хайри, 6.Орлин Старокин, 14.Андре, 8.Марсио Нуньо (72 - Морис), 23.Педриня, 9.Адриан Фернандес (78 - Терзиев), 20.Ектор Гонсалес, 25.Пламен Крумов (63 - Мартин Тошев)

ЦСКА: 1.Здравко Чавдаров, 4.Костадин Стоянов, 2.Павел Виданов, 14.Светослав Петров, 33.Кристиан Велинов (76 - Ивайло Зафиров), 5.Тодор Янчев, 18.Борис Галчев, 30.Борислав Николов (55 - Владимир Бахъров), 77.Спас Делев, 20.Николай Манчев (55 - Георги Амзин), 99.Дормушали Саидходжа

Стадион: “Лазур”
Съдия: Атанас Димитров
Жълти картони: Марсио Нуньо (Ч), Саидходжа (Ц)

Срещата по минути
Капитанът на ЦСКА Тодор Янчев вдигна купата за столичен първенец
1
– Начало на мача
6 - Удар на Николай Манчев, Колев лови
7 - ГОООЛ! 1:0 за Черноморец. Фернандес се промъкна между Виданов и Велинов и вкара за 1:0.
11 -
Центриране на Спас Делев, Борислав Николов не успя да овладее
14 - Опит за центриране на Галчев, защитата на Черноморец се справя
19 - Слаб удар на Николай Манчев
25 - Темпото на игра спадна след гола, ЦСКА така и не успява да организира добре играта си
35 - Спас Делев изведе Саидходжа, но Стоян Колев спаси майсторски удара на тарана
43 - Николай Манчев вкарва за ЦСКА, но попадението е отменено заради засада
45 - Край на първото полувреме

46
- Начало на второто полувреме
50 - Шанс за Черноморец, Старокин пропуска
52 - ГОООЛ! 2:0 за Черноморец. Пламен Крумов изведе Ектор Гонзалес, който вкара красиво попадение
61 -
Силен, но и много неточен удар на Галчев
68 - Бахъров можеше да вкара гол в дебюта си за ЦСКА, но Стоян Колев бе на мястото си и боксира