Черноморец победи Спартак (Вн) с 3:1 в контрола. Елитният тим започна по-активно срещата и в 16-ата минута откри резултата. Мартин Тошев центрира, Георги Чиликов засече с глава и прати топката във вратата. Последваха нови атаки на “акулите”, които пропуснаха да увеличат резултата в своя полза. Все пак в края на първото полувреме Цветомир Цонков удвои - 2:0.

През втората част Красимир Балъков направи куп смени, като в игра влязоха всички резервни състезатели. В 55-ата минута след съмнително положение за засада, домакините намалиха. В 87-ата минута Траян Дянков се оказа най-съобразителен в наказателното поле и оформи крайното 3:1 в полза на Черноморец

Неприятна контузия през първата част получи Мартин Тошев, който напусна принудително. До няколко дни ще се установи точното състояние на талантливия нападател. Утре отборът ще направи възстановяване, след което футболистите ще бъдат пуснати в двудневна почивка./БЛИЦ