Черноморец и Славия завършиха наравно 2:2 през 10 хиляди зрители на стадион “Лазур”. Те видяха четири гола и два червени картона.

В 9-та минута Педриня центрира в наказателното поле на Славия, където Габриел Атц с глава прати топката във вратата на Мболи за 1:0. В 24-ата минута Ектор Гонсалес удвои преднината за своя отбор с хубав удар.

Зайц фаулира Тодор Колев в наказателното поле в 36-та минута и Радан Мирянов свири дузпа в полза на Славия. Опитният нападател намали на 2:1 от бялата точка. Още до почивката “белите” стигнаха до равенство, като Вълев засече с глава за 2:2.

През второто полувреме не паднаха нови голове. Славия завърши мача с 9 души, след като Борислав Георгиев и Николай Дюлгеров напуснаха терена за втори жълти картони.

“Белите” са на пето място в класирането с 47 точки, а Черноморец е веднага след тях с 45./БЛИЦ

ЧЕРНОМОРЕЦ – СЛАВИЯ 2:2
1:0 Атц (9), 2:0 Гонзалес (24), 2:1 Колев (36-д), 2:2 Вълев (44)

Черноморец: 12.Стоян Колев, 18.Йохен Зайц, 31.Габриел Атц (15 - Терзиев), 2.Траян Дянков, 6.Орлин Старокин, 14.Андре, 8.Марсио Нуньо, 23.Педриня, 9.Фернандес, 20.Гонсалес, 25.Пламен Крумов

Славия: 26.Раис Мболи, 3.Борислав Георгиев, 27.Стив Ренет, 35.Йордан Петков, 22.Роберт Петров, 4.Николай Петров, 6.Дюлгеров, 77.Георги Пеев, 33.Галин Иванов, 10.Тодор Колев, 9.Вълев

Стадион: “Лазур”
Съдия: Радан Мирянов
Червени картони: Георгиев, Дюлгеров (С)